طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت، هنر برنامه ریزی و تنظیم محتوا در یک وب سایت به گونه ای است که بتوان آن را به صورت آنلاین با جهان به اشتراک گذاشت و به آن دسترسی داشت. ترکیبی از عناصر زیبایی شناختی و کاربردی، طراحی وب نوعی طراحی دیجیتال است که ظاهر یک وب سایت را تعیین می کند – مانند رنگ ها، فونت ها، گرافیک و رابط کاربری آن. امروزه ایجاد وب سایت یکی از ارکان حضور آنلاین است. به همین دلیل، دنیای طراحی وب مانند همیشه پویا است. به طور مداوم در حال تغییر است، از جمله برنامه های موبایل و طراحی رابط کاربری، تا نیازهای رو به رشد صاحبان وب سایت و بازدیدکنندگان را به طور یکسان برآورده کند.

طراحی سایت اغلب یک فرآیند مشارکتی است که دانش و ابزارهای صنایع مرتبط را از آمار طراحی وب تا بهینه سازی SEO و UX ترکیب می کند. طراحان وب اغلب افراد حرفه ای از این حوزه ها را گرد هم می آورند که می توانند عملکرد را بهینه کنند و روی فرآیند و نتیجه بزرگتر تمرکز کنند.

طراحی سایت در مقابل توسعه وب سایت

اولین قدم در سفر طراحی وب سایت ما این است که تفاوت بین طراحی سایت و توسعه وب سایت را روشن کنیم، زیرا این دو ارتباط نزدیک دارند و اغلب (به اشتباه) به جای یکدیگر استفاده می شوند: طراحی وب به طراحی بصری و جنبه های تجربی یک وب سایت خاص اشاره دارد. توسعه وب سایت به ساخت و نگهداری ساختار یک وب سایت اشاره دارد و شامل سیستم های کدگذاری پیچیده ای است که عملکرد صحیح وب سایت را تضمین می کند. در زیر برخی از زبان‌های نشانه‌گذاری اولیه که معمولاً توسط توسعه‌دهندگان وب برای ساخت یک وب‌سایت استفاده می‌شود، آمده است:

HTML یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد قسمت جلویی وب سایت ها استفاده می شود. برای گنجاندن ساختار یک صفحه وب نوشته شده است و توسط مرورگرهای وب در وب سایت هایی که به صورت آنلاین می بینیم اجرا می شود.

CSS یا Cascading Style Sheets یک زبان طراحی برنامه نویسی است که شامل تمام اطلاعات مربوط به نمایش صفحه وب است. CSS با HTML کار می‌کند تا سبک و قالب‌بندی یک وب‌سایت یا صفحه، از جمله طرح‌بندی، فونت‌ها، padding و موارد دیگر را طراحی کند.

ابزار طراحی سایت

طراحان وب برای ایجاد و طراحی به مجموعه ای از ابزارهای منحصر به فرد خود نیاز دارند. چند عنصر کلیدی وجود دارد که تعیین می کند از کدام نوع استفاده کنید و در چه مرحله ای به آنها نیاز خواهید داشت. در اینجا چند سوال وجود دارد که باید در نظر بگیرید: تیم شما چقدر بزرگ است؟ چه نوع بودجه ای دارید؟ سایت شما به چه نوع الزامات فنی نیاز دارد؟ زیبایی شناسی کلی که می خواهید به آن برسید چیست؟ آیا یک طرح تطبیقی ​​یا پاسخگو ایجاد خواهید کرد؟ هدف وب سایت شما چیست؟ پاسخ به این سؤالات همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید که می خواهید با چه نوع سازنده وب سایت یا سایر ابزارهای نرم افزار طراحی کار کنید.

سازندگان وب سایت مانند وردپرس بسیار عالی هستند زیرا نیازی به کد ندارند و مجهز به طیف وسیعی از قالب های آماده مناسب برای هر صنعتی هستند. برای طراحان وب مبتدی، سازندگان وب سایت یک ابزار اساسی عالی هستند که به راحتی می توان آن را از نظر عناصر بصری و عملکرد سفارشی کرد. برای طراحان وب با تجربه تر، وردپرس پلتفرم ایده آل با ویژگی های پیشرفته تر برای چیدمان ها، تعاملات، جلوه ها و دارایی های طراحی شده است. ابزارهای نرم افزاری طراحی مانند Figma، Photoshop و Sketch را می توان برای ایجاد وایرفریم، ویژگی های سفارشی و عناصر طراحی استفاده کرد. با این حال، تفاوت عمده با این ابزارها این است که همه عناصر باید به کد تبدیل شوند. در حالی که این ابزارها انعطاف‌پذیری خلاقانه و ادغام‌های مشارکتی مانند ویژگی‌های دستی را به توسعه‌دهندگان وب ارائه می‌دهند، می‌توانند به زمان، دانش و منابع بیشتری نیاز داشته باشند. همانطور که تجربه بیشتری با طیف وسیعی از ابزارهای طراحی وب به دست می آورید، خواهید فهمید که کدام یک برای شما و نیازهای کسب و کار شما مناسب تر است.

طراحی سایت

طراحی سایت – آکادمی دکتر ابراهیم پور

طراحان وب سایت چه می کنند؟

طراحی سایت با در نظر گرفتن نیازهای مشتری، طراحی و چیدمان یک وب سایت را با تخصص و دانش فنی خود ایجاد می کنند. آنها درک عمیقی از UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) دارند و در استفاده از برنامه های طراحی برای ایجاد عناصر بصری ماهر هستند. طراحان وب با مهارت و تخصص خود هویت برند را در عناصر طراحی وب سایت به تصویر می کشند.

بازدیدکنندگان تجربه خود را با یک وب سایت خاص بر اساس زیبایی شناسی آن و میزان شهودی بودن آن از نظر ناوبری ارزیابی می کنند. بنابراین، طراحان وب از Adobe، CorelDraw، Inkscape و سایر برنامه های طراحی برای ایجاد انیمیشن، گرافیک، آیکون، لوگو و سایر عناصر یک وب سایت استفاده می کنند تا آن را تا حد امکان تعاملی کنند. طراحان وب همچنین بر جنبه خلاقانه و بصری وب سایت تمرکز می کنند و از شیوه های مختلف طراحی مانند تقارن، سیستم های رنگی، تناسبات و غیره برای جذب بازدیدکنندگان پیروی می کنند. علاوه بر این، آنها بر روی فونت‌ها، قرار دادن تصاویر و ویدیوها و ایجاد طرح‌بندی با استفاده از زبان‌های کدنویسی کار می‌کنند.

عناصر کلیدی طراحی سایت

یک وب سایت خوب، وب سایتی است که تعادل دقیقی بین ظاهر و عملکرد نشان دهد. وقتی وب‌سایت شما از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر است، اما نمی‌تواند اطلاعاتی را ارائه دهد یا به مخاطبان شما در آنچه به دنبال آن است کمک کند، زیبایی‌شناسی نمی‌تواند کمبود عملکرد را جبران کند و بالعکس. بنابراین، طراحی سایت شامل دو عنصر کلیدی گسترده است – عناصر زیبایی شناختی یا بصری و عناصر کاربردی – که برای برجسته کردن وب سایت شما از اهمیت یکسانی برخوردار هستند.

عناصر بصری

عناصر بصری گرد هم می آیند و یک موضوع برای وب سایت شما تعیین می کنند، که در صورت درست کردن آن تأثیر زیادی بر بازدیدکنندگان می گذارد. بسیار مهم است که هر عنصر از یکدیگر تعریف کند و به جای آشفتگی، هماهنگ به نظر برسد. عناصر بصری عبارتند از:

فونت ها
رنگ ها
شکل ها
چیدمان
نمادها
لوگوها
تصاویر
ویدیو

 

عناصر عملکردی

عناصر کاربردی از نظر نحوه مشاهده وب سایت شما توسط موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارند. با این حال، آنها فراتر از آن هستند و می توانند بر تجربه کاربر نیز تأثیر بگذارند. برخی از عناصر عملکردی برجسته عبارتند از:

ناوبری: سهولت دسترسی به وب سایت شما برای دسترسی به بخش های مختلف وب سایت به بازدیدکنندگان ارائه می شود
تعامل کاربر: ارائه کنترل به کاربران با اجتناب از پاپ آپ های بی مورد، پخش خودکار ویدیوها یا بارگذاری بیش از حد اطلاعات
سرعت: اطمینان از بارگیری صفحه در عرض چند ثانیه
ساختار سایت: ساختاری سیستماتیک که هم برای بازدیدکنندگان و هم برای خزنده وب گوگل قابل پیمایش است
سازگاری بین دستگاه ها

سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت – آکادمی دکتر ابراهیم پور

چرا طراحی وب سایت مهم است

همانطور که به طراحی مجدد وب سایت خود نگاه می کنید، ممکن است از اهمیت طراحی وب سایت تعجب کنید. چگونه بر مخاطبان و کسب و کار شما تأثیر می گذارد؟ بیایید به پنج دلیل مهم بودن طراحی سایت نگاه کنیم.

1. اولین برداشت را ایجاد می کند

هنگامی که مخاطبان شما از وب سایت شما بازدید می کنند، اولین تصور آنها را از کسب و کار شما به آنها می دهد. آنها در عرض چند ثانیه درباره کسب و کار شما قضاوت خواهند کرد. در این چند ثانیه اول، شما می خواهید تاثیر مثبتی روی مخاطبان خود بگذارید. اگر وب سایت شما نامطلوب یا قدیمی به نظر می رسد، مخاطبان شما بلافاصله تصور منفی از کسب و کار شما خواهند داشت. آنها وب سایت شما را جذاب نمی بینند، که آنها را از صفحه شما باز می دارد. شما سرنخ ها را از دست خواهید داد زیرا آنها صفحه شما را به صفحه رقیب ترک می کنند. طراحی سایت مهم است زیرا بر نحوه درک مخاطبان از برند شما تأثیر می گذارد. تأثیری که روی آنها می گذارید می تواند آنها را وادار کند که در صفحه شما باقی بمانند و در مورد تجارت شما اطلاعات کسب کنند یا صفحه شما را ترک کنند و به یک رقیب روی بیاورند. یک طراحی وب خوب به شما کمک می کند تا سرنخ های خود را در صفحه خود نگه دارید.

2. به استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کمک می کند

بسیاری از عناصر و شیوه های طراحی وب بر نحوه انتشار محتوا در وب سایت خود تأثیر می گذارد، که به نوبه خود بر نحوه خزیدن و فهرست بندی وب سایت شما توسط عنکبوت های موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که بهترین شرکت های طراحی وب سایت سئو را با خدمات خود شامل می شوند. این یکی از چیزهایی است که شما نمی توانید آن را به هم بزنید. اگر اصول سئوی درون صفحه شما مناسب نیست، از همان ابتدا در یک نبرد سخت برای دیده شدن خواهید جنگید. جدای از نحوه انتشار محتوا در وب سایت شما، برخی از عناصر طراحی سایت می توانند مستقیماً بر روی سئو تأثیر بگذارند. درک طراحی وب اگر با نحوه کار آن آشنا نباشید ممکن است دشوار باشد، اما به بیان ساده، کد شما باید سئو پسند باشد. بهترین راه برای اطمینان از شیوه های مناسب طراحی وب (و متعاقباً دیده شدن موتورهای جستجو) همکاری با یک آژانس طراحی وب است که شامل خدمات SEO به عنوان بخشی از بسته خود می شود.

3. این تصور را برای خدمات مشتری ایجاد می کند

مردم می توانند با نگاه کردن به وب سایت شما قضاوت کنند که چگونه با آنها رفتار خواهید کرد. طراحی شما به آنها بینشی می دهد که چگونه به مخاطبان خود نگاه می کنید. اگر برای طراحی وب سایت خود تلاشی نکنید، مخاطبان شما می دانند که برای کمک به آنها تلاش نخواهید کرد. وب سایت شما مانند یک نماینده خدمات مشتری است. اگر وب سایت شما روشن، مدرن و جذاب باشد، مخاطبان شما از صفحه شما استقبال بیشتری خواهند کرد. شما این تصور را ایجاد خواهید کرد که باز و پذیرای افراد جدیدی هستید که از وب سایت شما بازدید می کنند. از طرف دیگر، یک سایت قدیمی و غیر جذاب باعث می شود کسب و کار شما سرد و دور از انتظار به نظر برسد. مردم نمی‌خواهند کسب‌وکاری را بررسی کنند که به اندازه کافی برای آن‌ها ارزش قائل نیست تا تاثیر اولیه خوبی داشته باشد. طراحی وب خود را به عنوان چهره دیجیتالی کسب و کار خود در نظر بگیرید. اگر کسی وارد مکان فیزیکی شما شود، آیا نمی خواهید که چهره ای دوستانه به او سلام کند و به او احساس خوش آمد گویی کند؟ یک طراحی وب به روز و مدرن معادل یک چهره دوستانه است که به بازدیدکنندگان جدید شما خوشامد می گوید.

4. باعث ایجاد اعتماد بین مخاطبان شما می شود

مردم به وب سایت هایی که طراحی ضعیفی دارند اعتماد ندارند. اگر طراحی ضعیف شما را ببینند یا اطلاعات قدیمی به نظر برسد، به سایت شما اعتماد نخواهند کرد. آنها ممکن است سایت شما را به دلیل اینکه طراحی سایت به روزی ندارید، سایت شما را مبهم یا سایه دار ببینند. به شخصی فکر کنید که به دنبال سفارش عمده به یک شرکت تولیدی است. آنها مقدار زیادی پول خرج می کنند، به این معنی که اگر طراحی وب سایت تولیدی شما اعتماد را منتقل نمی کند، آنها کسب و کار دیگری را برای انجام سفارش خود پیدا می کنند. از طرف دیگر، یک سایت حرفه ای نشان دهنده اعتماد مخاطبان شماست. آنها به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد و در بررسی بیشتر آن احساس راحتی خواهند کرد. ایجاد اعتماد در بین مخاطبان بسیار مهم است تا آنها در سایت شما باقی بمانند. وقتی بازدیدکنندگان برای مدت طولانی تری در سایت شما باقی می مانند، فرصت های بیشتری برای کسب و کار خود ایجاد می کنید تا آن سرنخ ها را جذب کند.

5. رقبای شما این کار را انجام می دهند

اگر به دلیلی برای اهمیت طراحی وب نیاز دارید، در اینجا یک دلیل بزرگ وجود دارد: رقبای شما در حال حاضر از طراحی وب استفاده می کنند. اگر می خواهید در رقابت با آنها باقی بمانید، باید از طراحی سایت خود استفاده کنید. شما می خواهید وب سایت شما از رقبا متمایز باشد. اگر یک وب سایت قدیمی، قدیمی و بی کیفیت دارید، رقیب شما از شما بالاتر خواهد رفت. وب سایت خوب طراحی شده آنها بهتر از وب سایت شما عمل می کند. این بدان معنی است که شما سرنخ های رقبای خود را از دست خواهید داد. آنها سرنخ های بیشتری را به صفحه خود جذب می کنند زیرا صفحه آنها جذاب تر است. طراحی سایت شما فرصتی برای شماست تا کسب و کار خود را از رقبا متمایز کنید. هنگامی که با سایر مشاغل رقابت می کنید، عموماً خدمات مشابه و قیمت گذاری مشابهی دارید. شما به چیزی نیاز دارید که کسب و کار شما را از بقیه متمایز کند. یک وب سایت با طراحی خوب فرصتی برای کسب و کار شما است تا ویژگی های منحصر به فرد شما را به نمایش بگذارد. می توانید به مخاطبان خود نشان دهید که چرا باید کسب و کار شما را به رقابت انتخاب کنند.

6. یکنواختی ایجاد می کند

زمانی که می‌خواهید برای کسب‌وکارتان سرنخ‌های جدیدی به دست آورید، می‌خواهید برند خود را بسازید. شما می خواهید مخاطبان شما با برند شما آشنا شوند تا زمانی که آماده تبدیل شدن هستند شما را انتخاب کنند. طراحی های وب آنلاین مهم هستند زیرا به ایجاد ثبات در صفحه شما کمک می کنند. شما باید فونت‌ها، سبک‌ها و طرح‌بندی‌های یکسانی را در تمام صفحات وب‌سایت خود داشته باشید. اگر در هر صفحه طراحی متفاوتی دارید، این باعث می شود سایت شما غیرحرفه ای به نظر برسد. همچنین ایجاد شناخت برند را چالش برانگیزتر می کند زیرا مخاطبان شما نمی دانند چه رنگ هایی را با برند شما مرتبط کنند. اگر وب سایت شما سازگار نباشد، مردم از سایت شما به وب سایتی که حرفه ای تر به نظر می رسد باز می گردند. با ایجاد یکپارچگی، سرنخ ها را طولانی تر در صفحه خود نگه می دارید و آنها را با کسب و کار خود آشنا می کنید. با طراحی مجدد سایت خود برای این عنصر کلیدی، سرنخ ها و تبدیل های بیشتری را به دست خواهید آورد.

انواع طراحی سایت

انواع طراحی سایت – آکادمی دکتر ابراهیم پور

6 طرح اصلی طراحی سایت

با اتکای 94% از اولین برداشت ها به طراحی سایت، شما باید یک وب سایت زیبا برای کسب و کار خود ایجاد کنید. اما وقتی طراحی وب را شروع می کنید، ممکن است ندانید که چه رویکردی را در مورد وب سایت خود در نظر بگیرید. چه نوع طراحی وب برای کسب و کار شما بهترین است؟

طرح بندی صفحه استاتیک
چیدمان طراحی مایع
طرح بندی وب سایت تطبیقی
طرح بندی وب سایت پویا
طرح‌بندی طراحی واکنش‌گرا
طرح بندی تک صفحه

1. صفحه آرایی استاتیک

یکی از اساسی ترین انواع طراحی سایت، صفحه آرایی استاتیک است. با این طرح، شما یک وب سایت با ابعاد صفحه از پیش تعیین شده می سازید – دارای عرض دائمی است. طرح‌بندی‌های استاتیک، صرف‌نظر از نوع مرورگر یا دستگاه، به این ابعاد می‌چسبند. طرح‌بندی‌های استاتیک با افزایش استفاده از تلفن همراه از بین رفته‌اند. از آنجایی که این سایت‌ها با دستگاه‌ها سازگار نیستند، تجربه کاربری مثبتی در گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌ها ارائه نمی‌کنند. در حالی که طرح‌بندی‌های ایستا هنوز یک گزینه هستند، معمولاً نمی‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، مگر اینکه نسخه موبایلی کاملاً مجزایی از سایت خود ایجاد کنید.

مزایای صفحه آرایی استاتیک:

راه اندازی آسان
معایب صفحه آرایی استاتیک:

به دستگاه ها یا مرورگرها پاسخگو نیست
نیاز به ایجاد یک سایت تلفن همراه جداگانه (کار بیشتر)

2. طرح طراحی مایع

بعدی در این لیست از انواع طراحی سایت، طرح بندی طراحی مایع است. این طرح، همچنین به عنوان طراحی سیال شناخته می شود، از واحدهای انعطاف پذیر به جای واحدهای ثابت استفاده می کند. از آنجایی که واحدها منعطف هستند، صفحه همیشه بدون توجه به اینکه چه دستگاهی باشد، عرض صفحه را با صفحه دستگاه پر می کند. از آنجایی که تجربه کاربر برای هدایت سایت شما و جذب ترافیک بسیار مهم است، طرح‌بندی‌های مایع نیز به‌عنوان یک گزینه مناسب برای کسب‌وکارها شروع به حذف تدریجی کرده‌اند. در حالی که هنوز می‌توانید از این طرح‌بندی استفاده کنید، در معرض خطر ایجاد تجربه کاربری ضعیف از سایت خود هستید که بیش از حد طولانی است یا اطلاعات را روی صفحه جمع می‌کنید.

مزایای طرح طراحی مایع:

راه اندازی آسان تر از طراحی واکنش گرا
هیچ اطلاعاتی در صفحات قطع نمی شود

معایب چیدمان طراحی مایع:

اگر یک مرورگر واقعا عریض باشد، اطلاعات متناسب با صفحه نمایش کشیده می شود و می تواند غیر جذاب به نظر برسد
اگر یک مرورگر کوچکتر باشد، اطلاعات در کنار هم قرار می گیرند تا بر روی صفحه نمایش قرار بگیرند و خواندن و مرور را دشوار می کند.

3. طرح وب سایت تطبیقی

یکی از قالب های طراحی وب که می توانید برای سایت خود استفاده کنید، طرح بندی وب سایت تطبیقی ​​است. همانطور که از نام آن پیداست، این وب سایت از پرس و جوهای CSS برای تنظیم اندازه وب سایت برای تشخیص اندازه مرورگر استفاده می کند. وب سایت های تطبیقی ​​به طور خودکار طرح وب سایت را تغییر می دهند تا بهترین تجربه کاربری را برای بازدیدکنندگان فراهم کنند. با طرح‌بندی‌های وب‌سایت تطبیقی، پارامترهای تنظیمی برای نحوه تنظیم یک وب‌سایت وجود دارد. به عنوان مثال، یک پارامتر مجموعه ممکن است به این صورت باشد: “اگر مرورگر 500 پیکسل عرض دارد، ظرف محتوای اصلی را برای عرض 400 پیکسل تنظیم کنید.” برای مثال، اگر وب‌سایتی با طرح‌بندی دو ستونی دارید، طرح تطبیقی ​​به یک طرح تک ستونی در یک صفحه مرورگر کوچک تغییر می‌کند.

مزایای طرح‌بندی وب‌سایت تطبیقی:

راه اندازی آسان
زمان توسعه کمتری نسبت به طرح‌بندی‌های واکنش‌گرا می‌گیرد
می توانید وب سایت خود را با توجه به اندازه هر مرورگر تنظیم کنید

معایب طرح‌بندی وب‌سایت تطبیقی:

عرض دستگاه در بین نقاط تنظیم می تواند باعث شود سایت شما فضای زیادی داشته باشد یا فضای کافی نداشته باشد
به طور کامل پاسخگو نیست

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت – آکادمی دکتر ابراهیم پور

4. طرح وب سایت پویا

هنگامی که به لیستی از انواع طراحی وب نگاه می کنید، خواهید دید که طرح بندی وب سایت پویا یک گزینه است. طرح بندی وب سایت پویا برای افرادی که دانش گسترده HTML ندارند عالی است. این وب سایت ها می توانند محتوای متفاوتی را به بازدیدکنندگان وب سایت ارائه دهند، حتی اگر دو نفر جداگانه به یک صفحه نگاه کنند. با یک وب سایت پویا در مقابل وب سایت استاتیک، شما یک پایگاه داده از اطلاعات و ویژگی ها ایجاد می کنید. سپس، هنگامی که کاربر صفحه ای را درخواست می کند، کدگذاری وب به طور خودکار کار می کند تا اجزای پایگاه داده شما را در کنار هم قرار دهد تا صفحه وب را تشکیل دهد.

مزایای طرح وب سایت پویا:

تعامل با کاربران
افزایش قابلیت برای کاربران
مهارت کدنویسی کمتری مورد نیاز است

معایب چیدمان پویا وب سایت:

راه اندازی با عملکردهای مختلف می تواند پیچیده تر باشد
به دلیل همه عناصر مختلف و ترکیب بندی صفحات، تمایل به بارگذاری کندتر دارند

5. طرح طراحی پاسخگو

بعدی در لیست ما از انواع طرح‌بندی وب‌سایت، طرح‌بندی طراحی واکنش‌گرا است. این قالب بندی محبوب ترین نوع است، زیرا به سایت شما اجازه می دهد تا همه دستگاه ها را در خود جای دهد و اندازه مرورگر را کاملاً پر کند. طراحی واکنش گرا با رویکرد اول موبایل ساخته شده است. ابتدا طرح بندی موبایل خود را ایجاد می کنید و سپس وب سایت خود را برای اندازه های مرورگر بزرگتر گسترش می دهید. بنابراین به جای اینکه سعی کنید وب سایت خود را کوتاه کنید و آن را کوچکتر کنید، از کوچک شروع کرده و آن را بزرگتر می سازید.

چه یک شرکت روباتیک با استفاده از طراحی سایت باشید یا یک رستوران با استفاده از طراحی سایت، از طراحی واکنش گرا استفاده کنید. طراحی ریسپانسیو برای دسترسی به کاربران بسیار مهم است زیرا افراد زیادی از تلفن و تبلت برای مرور وب استفاده می کنند.

اگر از ابزار طراحی وب برای ایجاد وب سایت خود استفاده می کنید، طراحی ریسپانسیو ساخته می شود!

مزایای طراحی واکنش گرا:

وب سایتی را دریافت کنید که برای کاربران تلفن همراه ساخته شده است
تجربه یکپارچه را در همه دستگاه ها ارائه می دهد
لازم نیست یک سایت جداگانه برای موبایل بسازید

معایب طراحی واکنش گرا:

زمان بیشتری برای ساخت و توسعه نیاز دارد

6. طرح بندی تک صفحه ای

آخرین موردی که ما در لیست انواع طراحی وب پوشش خواهیم داد، طرح تک صفحه ای است. همانطور که از نام آن پیداست، طرح‌بندی‌های تک صفحه‌ای تنها از یک صفحه استفاده می‌کنند که کاربران برای یافتن اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات شما به پایین پیمایش می‌کنند. با این طرح‌بندی طراحی، می‌توانید یک “منوی ناوبری” با پیوندهایی به نقاط خاصی از صفحه خود داشته باشید.

کیت کت یک نمونه عالی از این طرح بندی تک صفحه ای است.

مزایای طرح تک صفحه ای:

آسان برای ایجاد
می تواند به شما در ایجاد یک وب سایت تمیز و ساده کمک کند

معایب طرح تک صفحه ای:

برای مشاغلی که محصولات را به صورت آنلاین می فروشند قابل استفاده نیست
برای شرکت هایی که به چندین صفحه نیاز دارند قابل استفاده نیست
اگر صفحه منفرد بیش از حد طولانی باشد و نیاز به پیمایش بیش از حد داشته باشد، می تواند افراد را از خود دور کند.

طراحی سایت

طراحی سایت – آکادمی دکتر ابراهیم پور

انواع وب سایت: 4 نوع وب سایتی که می توانید ایجاد کنید

علاوه بر محدود کردن لیست خود از انواع طرح‌بندی وب‌سایت به بهترین آنها، باید نوع وب‌سایتی را نیز برای کسب و کار خود ایجاد کنید. هر کسب و کاری نیازهای متفاوتی دارد، به این معنی که نوع سایت شما ممکن است با دیگران متفاوت باشد. در اینجا چهار نوع وب سایت وجود دارد که می توانید برای کسب و کار خود ایجاد کنید:

1. وبلاگ ها

اولین بار در لیست انواع وب سایت های ما، وبلاگ ها هستند. وبلاگ ها وب سایت هایی هستند که اطلاعات مفیدی را در مورد موضوعات صنعت خود با خوانندگان به اشتراک می گذارند. در حالی که یک وبلاگ ممکن است وب سایت اصلی شرکت شما نباشد، اگر در حال انجام بازاریابی محتوا هستید، می توانید یک سایت وبلاگ ایجاد کنید. بازاریابی محتوا یک استراتژی مهم برای کمک به رشد آنلاین کسب و کار شما و ایجاد اعتماد بین مخاطبان است. ممکن است در نظر داشته باشید که یک وب سایت وبلاگ جداگانه مانند Allstate داشته باشید یا آن را در وب سایت اصلی خود ادغام کنید تا به شما کمک کند از مزایای بازاریابی محتوا استفاده کنید. این نوع وب سایت می تواند از هر نوع قالب طراحی وب استفاده کند، به جز طرح بندی های تک صفحه ای.

بهترین انواع طرح‌بندی طراحی وب برای این نوع وب‌سایت تطبیقی ​​و واکنش‌گرا هستند.

2. وب سایت های تجارت الکترونیک

نوع دیگری از وب سایت که می توانید برای کسب و کار خود ایجاد کنید، وب سایت تجارت الکترونیک است. اگر می خواهید محصولاتی را در سایت خود بفروشید، این نوع وب سایت برای کسب و کار شما بهترین است. سایت های تجارت الکترونیک برای میزبانی صفحات محصول، افزودن محصولات به سبد خرید و تکمیل تراکنش ها ساخته شده اند. اگر به دنبال فروش محصولات هستید، این نوع وب سایت برای کسب و کار شما بهترین است. از نظر بهترین انواع طراحی وب برای یک وب سایت تجارت الکترونیک، واکنش گرا و تطبیقی ​​برای یک سایت تجارت الکترونیک مناسب ترین هستند.

3. وب سایت های تجاری

نوع دیگری از وب سایت که می توانید ایجاد کنید، وب سایت تجاری است. یک وب سایت تجاری یک سایت استاندارد است – حاوی اطلاعاتی درباره شرکت شما و خدماتی است که ارائه می کنید. اگر محصولات را به صورت آنلاین نمی فروشید، می توانید یک سایت تجاری نیز بسازید تا آنچه را که ارائه می دهید به نمایش بگذارید. این سایت‌ها ساده هستند و به‌عنوان مرکزی برای کسب‌وکار شما در اختیار افراد قرار می‌گیرند. اگر محصولاتی را در وب سایت خود نمی فروشید، می توانید از این نوع وب سایت استفاده کنید. برای یک وب‌سایت تجاری، می‌توانید از هر یک از انواع طراحی وب که در بالا ذکر شد استفاده کنید – می‌خواهید آن‌هایی را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کنند بهترین تجربه را برای مخاطبان خود ارائه دهید.

4. وب سایت های عضویت

آخرین نوع وب سایتی که می توانید ایجاد کنید، وب سایت عضویت است. با این نوع وب سایت، شما یک دیوار پرداخت برای ورود افراد دارید. فقط افرادی که عضویت دارند می توانند وارد سایت شما شوند و محصولات شما را ببینند. Grove.co یک نمونه وب سایت عضویت است. شما باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و هزینه عضویت را بپردازید تا همه محصولات آنها را ببینید. اگر می خواهید از این نوع وب سایت استفاده کنید، می توانید از دو نوع طرح بندی طراحی وب استفاده کنید: تطبیقی ​​یا واکنش گرا. این طرح‌بندی‌ها برای میزبانی محصولات برای اعضا بهترین کار را خواهند داشت.