طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

هدف از داشتن یک طراحی سایت معمولا ارائه خدمات و محصولات است. گاها مشتریان عزیز ما به فکر داشتن طراحی سایت اختصاصی هستند. می خواهند منحصر به فرد باشند و با تمامی رقبای خود در طراحی سایت متفاوت باشند. ما نیز سعی می کنیم طراحی سایت اختصاصی را به آن ها پیشنهاد کنیم.

بهینه سازی شده برای سئو (بهینه سازی موتور جستجو)

گوگل بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی است که مردم برای جستجوی اطلاعات، محصولات و خدمات به آنجا مراجعه می کنند. این یکی از کانال های دیجیتالی است که ترافیک و مشتریان بیشتری را برای شرکت ها به ارمغان می آورد و بنابراین باید به آن توجه زیادی شود. برای گوگل، تجربه و رضایت کاربران حرف اول را می زند، بنابراین در اولین نتایج خود همیشه آن دسته از صفحات وب را نشان می دهد که به بهترین وجه نیازها و استانداردهای کیفیت آن را برآورده می کنند.

اگر وب سایت شما طراحی وب کاربردی و به روزی نداشته باشد یا برای آخرین فناوری ها و دستگاه ها بهینه نشده باشد، شانس کمی برای رسیدن به جایگاه های برتر در گوگل خواهد داشت و بنابراین مشتریان بالقوه شما آن را پیدا نمی کنند. داشتن یک طراحی سایت اختصاصی، با کیفیت و آماده برای موقعیت یابی سئو برای به دست آوردن موقعیت های برتر در رتبه بندی گوگل و به دست آوردن مزیت خوبی نسبت به رقبای خود، حیاتی است.

از رقابت خود متمایز شوید

به لطف طراحی وب با کیفیت و منحصر به فرد، شما قادر خواهید بود یک حضور آنلاین ایجاد کنید که شما را به عنوان یک رهبر و مرجع در بازار خود قرار دهد. داشتن یک طراحی سایت اختصاصی، با تصویر برند شما و متناسب با نیازهای شرکت و مشتریان شما، شما را از رقبای خود متمایز می کند. وب سایت های زیادی در اینترنت وجود دارند که دارای طراحی های وب در قالب هستند که تفاوت بسیار کمی با یکدیگر دارند. با طراحی سایت اختصاصی شما این فرصت را خواهید داشت که راه حلی دست نیافتنی برای رقابت خود به مشتریان خود ارائه و ارائه دهید.

فروش خود را افزایش دهید

طراحی سایت خوب فکر شده و بسیار جذاب توجه بازدیدکنندگان دیجیتال شما را بیشتر جلب می کند. یک طراحی سایت خوب این قدرت را خواهد داشت که علاقه مشتریان بالقوه شما را برانگیزد، آنها را دعوت کند تا زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند و راه حل های شما را بیاموزند تا در نهایت آنها را در فرآیند خرید همراهی کرده و کاربران علاقه مند را به مشتریان جدید تبدیل کنند.

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

یک راه آسان برای دسترسی به کسب و کار شما

امروزه اینترنت در دست همه است. هنگامی که به دنبال اطلاعات در مورد یک شرکت هستید، انجام آن از خانه یا از طریق تلفن همراه آسان تر از رفتن به صورت فیزیکی است. به لطف یک طراحی سایت اختصاصی، مشتریان شما می توانند شما را در هر کجا که هستند پیدا کنند و راهی سریع برای دسترسی به اطلاعات تماس، آدرس شرکت، ایمیل، کاتالوگ، خدمات شما…

اجازه دهید وب سایت شما به جای شما صحبت کند!

توجه ویژه به (UI و UX)

توجه به UI و UX یکی از مهم‌ترین نکات طراحی سایت اختصاصی است. ما در ویستا با بهره‌گیری از تیم حرفه‌ای و خلاق، علاوه بر طراحی یک سایت اختصاصی برای شما به تجربه استفاده کاربر نیز توجه می‌کنیم. هرقدر کاربر ارتباط بهتری با سایت شما برقرار کند و تجربه بهتری از آن در ذهن او نقش ببندد، رضایت بیشتری از تعامل با کسب و کار شما  پیدا خواهد کرد. این مساله قطعا بر فروش شما اثرگذار خواهد بود.

انواع طراحی سایت کدام است؟

وب‌سایت‌ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول وب‌سایت‌هایی هستند که از پایه کد‌نویسی می‌شوند و دسته دیگر وب‌سایت‌هایی هستند که نیاز به کد‌نویسی ندارند. تفاوت این دو گروه از وب‌سایت‌ها در یک بخش خاص خلاصه می‌شود که به آن سیستم مدیریت محتوا می‌گویند. بدون سیستم مدیریت محتوا برای هر تغییر کوچکی در سایت نیاز دارید تا به هاست مراجعه کنید. اما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا می‌توانید با یک کشیدن و رها کردن ساده محتوا را به سایت اضافه کنید. به طور کلی برای طراحی سایت اختصاصی نیاز دارید تا به طور مداوم از یک برنامه‌نویس کمک بگیرید اما در طراحی با CMS قضیه کاملا متفاوت است.

چرا طراحی سایت اختصاصی با CMS؟

CMS مخفف عبارت Content Management System به معنای سامانه مدیریت محتوا می‌باشد که به واسطه آن می‌توان محتوای سایت را مدیریت کرد. از مناسب‌ترین CMS های رایج برای طراحی وبسایت می‌توان به WordPress ، Drupal و Joomla اشاره کرد. هر یک از این سیستم‌های مدیریت محتوا دارای نقاط قوت و ضعف مختص خود می‌باشند. از ویژگی خوبی که در میان این CMS ها مشترک می‌باشد، اپن سورس بودن آنهاست. امکانات متعدد در کنار هزینه کم برای راه‌اندازی وب‌سایت با این سیستم‌های مدیریت محتوا، سبب محبوبیت آن‌ها در میان طراحان شده است.

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

طراحی سایت اختصاصی برای کسب و کار شما

اگر کسب و کار شما، آنگونه که باید رشد نکرده است؛ شاید وقت آن رسیده که روش‌های بازاریابی و کسب مخاطب خود را تغییر بدهید. حتی اگر کسب و کاری موفق دارید؛ بدون شک، همچنان قابلیت پیشرفت دارد. اما چرا؟ در پاسخ، باید این تصویر را در ذهن خود مجسم کنید! تصور کنید که شما فروشگاهی دارید که مساحت آن به اندازه کل ایران و حتی فراتر از آن است! این فروشگاه، به صورت شبانه‌روزی در ۷ روز هفته، بی‌وقفه مشغول کار کردن و خدمات‌رسانی است. همچنین هرکس بخواهد می‌تواند به راحتی با موسسه شما آشنا شود و تمام اطلاعات موردنظر خود را بیابد. نیازی به هیچ فروشنده‌ای هم نیست، تا مخاطبان را به هدف موردنظرشان هدایت کند.

به نظر شما این فروشگاه غیرواقعی، چگونه محقق می‌شود؟ بله. درست حدس زدید. این فروشگاه خیالی، تنها با ساخت فروشگاه اینترنتی اختصاصی واقعی می‌شود. البته تمام این‌ها بخشی از امکاناتی است که می‌توانید با ساخت سایت فروشگاهی اختصاصی بدست بیاورید. با ساخت سایت تخصصی حرفه‌ای، هیچ محدودیتی در تعداد مشتریان خود نخواهید داشت. همچنین می‌توانید همزمان پاسخگوی تعداد زیادی از مشتریان راضی خود باشید.

علت نیاز به طراحی سایت اختصاصی

اگر شما برنامه بلند مدتی برای وب سایت خود دارید و قصد اضافه کردن فیچرها و امکانات متعددی دارید از یک جایی به بعد دیگر سات‌های مدیریت محتوا و عمومی دیگر به هیچ عنوان برای شما کاربردی نخواهد بود. در این هنگام بلاشک شما نیاز به طراحی سایت اختصاصی دارید. همچنین اگر نیاز به دیزاین و طراحی خاصی دارید باید به سراغ طراحی سایت اختصاصی بروید. اما یکی از مهم‌ترین مزایای طراحی سایت اختصاصی سرعت آن و عدم اختلال آ هنگام افزایش درخواست و رکوئست و کاربر است.

فاکتورهای مهم طراحی سایت اختصاصی

  • کاکرد و حوزه فعالیت: قطعا توجه به این موضوع که کارکرد وبسایت شما چیست و قرار است چه نیازی را از شما برطرف سازد بسیار مهم است. اگر نیاز به سایت دازید که صرفا شما را معرفی کند قطعا سایت وردپرسی کار شما را راه می‌اندازد اما اگر نیاز به خدمات و فیچرهای خاصی دارید باید اقدام به طراحی سایت اختصاصی کنید.
  • بررسی رقبا: اگردر یک حوزه‌ای مانند فروش گوشی فعالیت دارید بلاشک یک سایت ساده وردپرسی برای شما مناسب نیست زیرا رقبا به شدت قوی کار کرده‌اند و شما هم باید حداقل هم رده آنها باشید از نظر فیچر و امکانات تا توان رقابت داشته باشید پس قطعا باید اقدام به طراحی سایت اختصاصی کنید.  البته این چنین تصور نکنید که اگر در یک حوزه کم رقابت فعالیت دارید لزوما باید نیاز به سایت اختصاصی ندارید. بلکه می‌توانید با طراحی سایت اختصاصی کار خود را پرقدرت آغاز کنید و کار رقبا را برای رسیدن به خودتان سخت کنید.
  • مخاطبان هدف: اگر کاربران شما قشر جوان جامعه باشد اگر سایت ساده و کم امکاناتی داشته باشید احتمالا استقبال آن چنانی از شما نداشته باشند و باید اقدام به طراحی سایت اختصاصی کنید.
  • زمان و هزینه: یکی از معایب سایت اختصاصی نسبت سایت‌هایی با قالب آماده هزینه بیشتر و زمان‌بر بودن آن است.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

زمان در طراحی سایت اختصاصی

برای سفارش طراحی سایت اختصاصی چه به صورت از پیش آماده شده و چه برای با طراحی و ساخت سایت جدید، مجموعه های مختلفی در حال فعالیت هستند؛ اما برای آنکه بهترین خدمات به شما ارائه شود باید به تجربه و تخصص یک مجموعه توجه ویژه داشته باشید. زمان در طراحی سایت حرف اول را میزند که برای طراحی سایت های اختصاصی به زمان بیشتری نیاز دارد. زیرا سایت های وردپرسی به گذاشتن و قرار دادن چند المان میتوان سایت را طراحی نمود ولی برای طراحی سایت اختصاصی برای تغییر کوچکترین مورد باید کدنویسی اختصاصی انجام شود.

قیمت طراحی سایت اختصاصی

قیمت در ساخت هر نوع سایتی چه به صورت وردپرسی و چه به صورت اختصاصی بسته به امکانات سایت متفاوت است. زیرا سایت ها و کاربرد هر کدام دارای تفاوت های زیادی هستند. اما این در طراحی سایت اختصاصی با دقت بیشتری محاسبه میشود. زیرا هزینه ان نسبت به cms های اماده بالطبع بالاتر است و ان هم به دلیل کدنویسی اختصاصی ان است.

نکات مهم در طراحی سایت اختصاصی

طراحی ریسپانسیو

واکنش گرا بودن یکی از عوامل مهم در طراحی سایت است زیرا بیشتر کاربران امروزه از طریق موبایل به سایت ها دسترسی دارند و اگر سایتی از این نظر نتواند خوب کار کند مطوئا در روند امتیاز دهی گوگل رتبه ای نخواهد داشت و یکی از موارد مهم در ساخت سایت اختصاصی، واکنشگرایی در تمامی پلتفرم ها است. طراحی سایت اختصاصی با انجام مراحل مربوط به ریسپانسیو بودن به این مورد کاملا تمرکز دارد و آن را جزئی از اولویت های خود قرار میدهد.

ایجاد ناوبری کاربردی

از طریق ناوبری رسیدن به مطالب سایت شما راحت تر انجام میشود. بهتر است جایی در سایت قرار دهید تا دسترسی سریع تر به هدف را برای مخاطب ایجاد کنید. از طریق یک ناوبری کاربردی میتوان به ربات های گوگل مسیر و مقصد سایت را بیشتر فهماند تا درک بهتری نسبت به سایت پیدا کنند. این در طراحی سایت اختصاصی باید با حساسیت بیشتری انجام شده و کدهایی که برای این قسمت ها نوشته میشوند باید کاملا بهینه شده باشند تا درک گوگل از سایت به راحتی صورت پذیرد.

مزایای داشتن سایت اختصاصی

شاید برای خیلی از افراد این سوال ایجاد شود که چرا با وجود هزینه پایین طراحی سایت با وردپرس سایت اختصاصی را انتخاب کنم و هزینه بسیار بالاتری پرداخت کنم؟ در جواب این سوال باید بگویم ساخت سایت با cms های اماده مثل وردپرس دارای محدودیت هایی است که طراحی وبسایت اختصاصی از آن مستثنی است. به عنوان مثال برای اضافه کردن بعضی از ویژگی ها به سایت ممکن است افزونه خاصی وجود نداشته باشد در حالیکه در طراحی سایت اختصاصی به صورت کدنویسی شده و با انمنیت بالا ارائه میشود. در زیر به برخی مزیت های این نوع سایت ها نسبت به سایت های وردپرسی میپردازیم:

برنامه نویسی اصولی سایت:

یکی از بهترین مزایای ساخت سایت با کدنویسی اختصاصی همین کدهای بهینه شده در سایت است که به بهترین شکل ممکن نوشته میشوند. این کدها به دلیل اینکه clean code بالایی داشته و هم از نظر خوانایی هم از نظر سرعت و لود سایت بسیار کمک کننده است.

برندینگ

اولین نکته تأثیر طراحی سایت اختصاصی بر روی برندینگ است. هنگامی که مخاطبان از وب سایت شما بازدید می کنند، این اولین برداشت آنها از کسب و کار شما است. آنها در عرض چند ثانیه در مورد تجارت شما قضاوت می کنند. اگر می خواهید در این چند ثانیه اول، تأثیر مثبتی بر مخاطبان خود بگذارید و برند شما در ذهن آنها هک شود بدون شک داشتن یک سایت خوب بسیار کمک کننده است.

سئو وبسایت اختصاصی:

ما در آکادمی خود از همان ابتدای کار به استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) سایت شما توجه میکنیم. به زبان ساده، سایت شما باید سئو مناسب داشته باشد تا بازدید بیشتری بگیرد. به این طریق شما میتوانید علاوه بر طراحی متناسب با نیازهای کسب و کارتان از بهینه سازی سایت خود در موتورهای جستجو اطمینان حاصل کنید.

طراحی گرافیک اختصاصی:

از جمله مواردی مهمی که بسیاری از کسب و کارها به طراحی سایت اختصاصی روی می آورند؛ همین طراحی گرافیک اخصاصی است که با مطابق با نیاز کسب و کار طراحی میشود. شما میتوانید با انتخاب المان های سایت خود بهترین نتیجه را از سایت خود بگیرید.

طراحی پنل مدیریت دلخواه:

پنل مدیریت سایت برای کارفرمایانی که میخواهند کسب و کاری بزرگ راه اندازی کرده بسیار مهم است. به عنوان مثال پنل مدیریتی سایت مانند دیوار یا اسنپ باید از امنیت و سرعت بالایی برخوردار باشد تا بهترین عملکرد را برای مخاطب خود در نظر بگیرد. اگر میخواهید برای کسب و کار خود بزرگ بیاندیشید بهتر است از همان ابتدا به فکر مدیریت بهینه کسب و کار خود با طراحی سایت اختصاصی باشید.

سرعت بسیار بالا:

در سایت های اختصاصی به دلیل عدم وجود کدهای اضافه، سایت از نظر سرعت و امنیت حرف زیادی برای گفتن دارد. کدهایی که برای سایت نوشته میشوند کاملا اختصاصی بوده و مخصوص وبسایت خودتان است و کسی به غیر از خودتان و شرکت برنامه نویس به ان دسترسی ندارد. به همین از نظر سرعت بسیار مورد نظر کارفرمایان است.

طراحی سایت اختصاصی با انطباق نیازهای مشتری

انطباق با نیازهای خاص کسب و کار: انجین اختصاصی به صاحب کسب و کار امکان می دهد تا یک سایت را به طور کامل بر اساس نیازهای خاص و منحصر به فرد کسب و کارش طراحی کند. این امکان شامل طراحی دقیق رابط کاربری، اضافه کردن ویژگی ها و امکانات خاص، و سفارشی سازی کامل سایت می شود. بالا بردن سرعت و عملکرد: این امر می تواند به بهبود تجربه کاربری کمک کند و باعث افزایش رضایت مشتریان شود. امنیت بالا: انجین های اختصاصی معمولاً دارای سیستم های امنیتی قوی تری هستند که می توانند سایت را در برابر حملات مختلف مانند هکرها، نفوذگران و برنامه های مخرب محافظت کنند. قابلیت گسترش و توسعه: صاحب کسب و کار می تواند به راحتی و به صورت پویا و قابلیت تنظیم و گسترش سایت خود را بهبود بخشد. این امکان شامل اضافه کردن ویژگی ها و فراهم کردن سرویس های جدید، تغییرات طراحی و رابط کاربری، و به روزرسانی های امنیتی می شود. با توجه به این موارد، طراحی سایت با استفاده از یک انجین اختصاصی می تواند به صاحب کسب و کار کمک زیادی کند و بهبود قابل ملاحظه ای را در عملکرد و سودآوری کسب و کار به دنبال داشته باشد.