کسب و کار بازرگانی

کسب و کار بازرگانی

کسب و کار بازرگانی، یک نهاد تجاری است که به خرید و فروش کالاهای مختلف می پردازد. این شرکت ها در صنایع مختلفی فعالیت می کنند و به طور معمول مسئولیت کلیه مراحل زنجیره تامین اعم از پردازش، توزیع و فروش را بر عهده دارند. شرکت‌های بازرگانی می‌توانند در زمینه‌های تجاری خاص تخصص داشته باشند یا در صنایع مختلف فعالیت کنند، و اغلب نقش مهمی در ارتباط تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در بازار جهانی دارند. در زمینه تجارت بین‌المللی، کسب و کارهای بازرگانی اغلب در تجارت با کشورهای خارجی یا سرزمین‌های ماوراء بحر درگیر هستند و ممکن است مجموعه‌ای از محصولات، از کالاهای مصرفی گرفته تا مواد صنعتی را مدیریت کنند.

کسب و کار بازرگانی چیست و چه کاری انجام می دهد؟

کسب و کار های بازرگانی در خدمات واردات و صادرات بین المللی تخصص دارند. آنها به عنوان واسطه بین تولید کنندگان و خریداران خارج از کشور عمل می کنند که در تجارت جهانی بسیار مهم است. برخلاف تولیدکنندگان، کسب و کارهای بازرگانی کالاها را از تولیدکنندگان مختلف تهیه می‌کنند و سپس آنها را به مشتریان در سراسر جهان می‌فروشند.

وظیفه اصلی کسب و کار های بازرگانی، پر کردن شکاف بین تولیدکننده محصول و بازار خارجی است. آنها از تحقیقات بازار، لجستیک، فروش و تخصص توزیع خود برای تسهیل تجارت بین المللی استفاده می کنند. این شرکت ها اغلب دارای یک شبکه گسترده و درک عمیق از بازارهای خارجی، از جمله بینش در مورد مقررات محلی، آداب و رسوم، و ترجیحات مصرف کننده هستند.

کسب و کار بازرگانی

کسب و کار بازرگانی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

کسب و کارهای بازرگانی چه می کنند؟

1. محدوده محصولات متنوع: آنها معمولاً به طیف وسیعی از محصولات از تولیدکنندگان متعدد دسترسی دارند و گزینه های مختلفی را در اختیار خریداران قرار می دهند.

2. دانش بازار: دانش گسترده آنها از بازارهای مختلف می تواند به شناسایی بهترین محصولات و تامین کنندگان کمک کند.

3. پشتیبانی لجستیکی: آنها تدارکات حمل و نقل، ترخیص کالا از گمرک و تحویل را انجام می دهند و روند را برای خریدار ساده می کنند.

4. کاهش ریسک: کسب و کار های بازرگانی می توانند با اطمینان از رعایت قوانین و استانداردهای تجارت بین المللی، ریسک خریداران را کاهش دهند.

5. زبان و موانع فرهنگی: آنها اغلب موانع زبانی و فرهنگی را در تجارت بین المللی کاهش می دهند.

کسب و کار های بازرگانی به ویژه برای مشاغلی که به دنبال واردات یا صادرات محصولات بدون توسعه شبکه های زنجیره تامین گسترده خود هستند، سودمند هستند. آنها یک راه حل ساده برای پیمایش پیچیدگی های تجارت بین المللی ارائه می دهند.

آیا باید با یک کسب و کار بازرگانی کار کنید؟ انواع شرکت هایی که هنگام منبع یابی پیدا خواهید کرد چیست؟

اگر به دنبال تامین کننده هستید، با انواع مختلفی از شرکت ها در چین روبرو خواهید شد. هنگام تهیه منبع در Alibaba، Global Sources یا وب سایت های مشابه مراقب باشید، زیرا بسیاری از شرکت های تجاری و عمده فروشان خود را به عنوان کارخانه معرفی می کنند. تشخیص آن از دیدگاه یک مبتدی دشوار است، و تشخیص آنها می تواند یک نگاه دوم باشد. همیشه به یاد داشته باشید که بهترین تامین کننده مستقیماً از کارخانه خرید می کند نه یک فروشنده.

نکته: هنگامی که یک تامین کننده بالقوه تصویر محصول را برای شما ارسال می کند، بزرگنمایی کنید و ببینید آیا می توانید یک لوگو یا نام کارخانه پیدا کنید. اگر می توانید، سعی کنید مستقیماً با کارخانه تماس بگیرید. به همین ترتیب، در صورت امکان از شرکت های تجاری، فروشندگان، و خرید دفاتر خودداری کنید و سعی کنید مستقیماً با کارخانه تجارت کنید.

از کار با چه نوع کسب و کار هایی باید اجتناب کنید؟

کسب و کار های بازرگانی
کسب و کار های بازرگانی واسطه هایی هستند که با یک کارخانه (یا چند کارخانه) سروکار دارند و طیف وسیعی از اقلام را به فروش می رسانند. چند مورد وجود دارد که در آنها معامله با شرکت های تجاری سودمند است، به ویژه هنگامی که به دنبال خرید مقدار کمی از محصولات متنوع هستید. کسب و کار های بازرگانی همچنین دارای نشانه گذاری در کل بهای تمام شده کالا هستند، بنابراین هنگام معامله با یک شرکت بازرگانی هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. شرکت های بازرگانی عموماً به عنوان کارگزار عمل می کنند.

عمده فروشان
برخورد با کسب و کار های بازرگانی و عمده فروشان نیز مشابه است. با این حال، تفاوت اساسی این است که عمده فروشان محصول را به صورت عمده خریداری و ذخیره می کنند. حتی گاهی ممکن است آن را از کشورهای دیگر وارد کنند. با این حال، به دلیل هزینه های اضافی مرتبط با انبارداری و سایر هزینه هایی که متحمل می شوند، اغلب گران ترین گزینه خواهند بود.

فروشندگان
اگرچه آنقدر رایج نیستند، اما شبیه به عمده فروشان هستند زیرا کالاهای خود را از کارخانه می خرند تا دوباره بفروشند. اما به جای اینکه تعداد زیادی از اقلام را به صورت عمده بخرند و آنها را تا زمان فروش نگهداری کنند، به محض خرید کالا از آنها، اقلام را از کارخانه خریداری می کنند. فروشندگان شباهت هایی با مدل کسب و کار dropshipping دارند.

کسب و کار بازرگانی

کسب و کار بازرگانی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

با چه نوع کسب و کار هایی باید کار کنید؟

تولید کنندگان
آنها کارخانه های واقعی هستند که محصولات شما را می سازند. با برخورد مستقیم با آنها نه تنها بهترین قیمت را دریافت خواهید کرد، بلکه کنترل بیشتری بر محصول نهایی خواهید داشت و در عین حال کنترل بیشتری بر کیفیت محصول نهایی خواهید داشت. استانداردهای کیفیت شما نیز به طور قابل توجهی بهبود می یابد. اگر محصولی با کیفیت و با بهترین قیمت می خواهید، باید مستقیماً به منبع مراجعه کنید.

اگر یک یا دو محصول واحد تهیه می کنید، باید مستقیماً با کارخانه کار کنید. با این حال، اگر طیف وسیعی از محصولات را تهیه می کنید، تعداد کمی از هر کدام، ممکن است راحت تر به یک شرکت تجاری بروید. فقط توجه داشته باشید که قیمت بالاتری می پردازید زیرا کسب و کار بازرگانی نیاز به کاهش قیمت دارد اما این راحتی ممکن است ارزش آن را داشته باشد.

نکته: مطمئن نیستید که با یک کارخانه صحبت می کنید؟ از فروشنده بخواهید تا از خود در کارخانه عکس بگیرد و یک تکه کاغذ با نام و تاریخ شما در دست بگیرد.

شرکت های منبع یابی به شما کمک می کنند تا کسب و کارهای بازرگانی را دور بزنید تا مستقیماً با Mnaufuactuers کار کنید.

یک شرکت منبع یابی در کمک به مشتریان برای دور زدن کسب و کارهای بازرگانی و برقراری روابط مستقیم با تولید کنندگان نقش اساسی دارد. این می تواند به مزایای قابل توجهی مانند صرفه جویی در هزینه، بهبود ارتباطات و کنترل بیشتر بر فرآیند تولید منجر شود. در اینجا آمده است که چگونه یک شرکت منبع یابی این ارتباط مستقیم را تسهیل می کند:

1. شناسایی و تأیید تولیدکنندگان: شرکت های تامین کننده تخصص و منابع لازم برای شناسایی تولیدکنندگان معتبر را دارند که با نیازهای مشتری هماهنگ هستند. آنها برای بررسی قابلیت های سازنده، فرآیندهای کنترل کیفیت و انطباق با استانداردها و مقررات مربوطه، بررسی های لازم را انجام می دهند، از جمله ممیزی های کارخانه.

2. مذاکره و کاهش هزینه: با همکاری مستقیم با تولیدکنندگان، شرکت های منبع یابی می توانند در مورد شرایط و قیمت های بهتر مذاکره کنند. آنها شرایط بازار محلی را درک می کنند و می توانند از دانش خود برای تضمین معاملات مطلوب تر استفاده کنند و نشانه گذاری هایی را که شرکت های تجاری اغلب اضافه می کنند حذف کنند.

3. کنترل کیفیت و انطباق: شرکت های تامین کننده معمولاً تیم های روی زمینی دارند که بررسی های منظم کیفیت را انجام می دهند و بر فرآیند تولید نظارت می کنند. این تضمین می کند که محصولات با استانداردها و مشخصات مورد نظر مطابقت دارند و خطر نقص و عدم انطباق را کاهش می دهند.

4. سفارشی سازی و انعطاف پذیری: مشارکت مستقیم سازنده امکان سفارشی سازی بیشتر محصول را فراهم می کند. شرکت های تامین کننده ارتباط شفاف بین مشتری و تولید کننده را تسهیل می کنند و اطمینان حاصل می کنند که الزامات خاص به طور دقیق درک و اجرا می شوند.

5. کارایی زنجیره تامین: حذف واسطه ها زنجیره تامین را ساده و بهینه می کند. شرکت های تامین کننده در مدیریت لجستیک، از تولید تا تحویل، حصول اطمینان از حمل و نقل به موقع و مقرون به صرفه کالا کمک می کنند.

6. مدیریت ریسک: شرکت های تامین کننده به کاهش ریسک های مرتبط با تولید بین المللی، مانند موانع زبانی، سوء تفاهم های فرهنگی و تفاوت در شیوه های تجاری کمک می کنند. آنها اغلب دارای تخصص و دانش محلی هستند که برای پیمایش این چالش ها ضروری است.

7. ایجاد روابط بلندمدت: شرکت های تامین کننده به ایجاد روابط قوی و مستقیم با تولیدکنندگان کمک می کنند، که می تواند منجر به مشارکت های طولانی مدت، خدمات بهتر و بهبود مستمر کیفیت و فرآیندهای محصول شود.

در اصل، یک شرکت منبع یابی به عنوان توسعه دهنده تجارت مشتری عمل می کند و منافع آنها را نمایندگی می کند و اطمینان می دهد که نیازهای تولید و تدارکات آنها به طور کارآمد، مقرون به صرفه و با بالاترین سطح کنترل کیفیت برآورده می شود.

نحوه کار کسب و کارهای بازرگانی

معمولا کسب و کارهای بازرگانی که امروزه به ثبت رسیده‌اند، کار خود را قبل از آن که به صورت رسمی در دفاتر ثبت کنند شروع کرده‌اند. با توجه به نوع و حرفه فعالیت، کار بازرگانی اشکال مختلفی به خود می‌گیرد. اما به طور کلی کسب و کارهای بازرگانی با اطلاع و شناخت بازار (میزان تقاضا، توان خریدار، نوع تقاضا و…) سرمایه خود را به گردش در آورده و از سودی که به دست می‌آورند به گسترش کسب و کار خود می‌پردازند.

پیش تر تجار با مسافرت به نقاط مختلف دنیا تجارت می‌کردند. اما امروزه با استفاده از راه‌های مختلف ارتباطی شرکت‌ها قادرند حتی خدمات خود را به مشتریانشان در سایر کشورها عرضه کنند. برای مثال کشور هند یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان خدمات در حوزه آی تی می باشد. شما هم می‌توانید با کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تکنولوژی‌های مدرن و یا راه‌های ارتباطی سودهای بزرگ‌تری به دست بیاورید. استفاده از تجارب و مشورت با افراد آگاه در این زمینه به شما ایده‌های باور نکردنی می‌دهد.

کسب و کار بازرگانی

کسب و کار بازرگانی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

کسب و کارهای بازرگانی بر اساس نوع فعالیت

بر اساس نوع فعالیتی که کسب و کارهای بازرگانی می‌کنند به دو نوع خدماتی و تجاری تقسیم می‌شوند. شرکت‌های تجاری با خرید و فروش کالا شناخته می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این شرکت‌ها عبارت است از:

. از خریداران بابت فروش کالا درآمد کسب می‌کنند
. سرمایه‌های خود را با نگهداری کالا در انبار یا پخش در بازار مدیریت می‌کنند
. به تجارت طیف وسیعی از کالاها می‌پردازند
. سود این شرکت‌ها از خرید و فروش است
. اما شرکت‌های خدماتی بر خلاف شرکت‌های تجاری هیچ نوع کالایی برای فروش ندارند. بلکه با استفاده از ابزارها، منابع و پشتیبانی به مراجعین، درآمد کسب می‌کنند.

همچنین کسانی که مشغول به فعالیت در حوزه بازرگانی هستند، به دو صورت خرده فروش و عمده فروش تجارت می‌کنند. برخی از تجار به صورت توام سیاست عمده فروشی و خرده فروشی را در پیش می‌گیرند.

شرایط ثبت کسب کار بازرگانی به صورت شرکت سهامی خاص

1. لااقل متشکل از ۳ نفر عضو و ۲ نفر بازرس باشد البته اعضا نمی توانند بازرس باشند.
2. کمترین میزان سرمایه کسب و کار بازرگانی باید معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال باشد.
3. میزان سرمایه ای که باید نقدا پرداخت شود لااقل ۳۵% سرمایه شرکت است.
4. بطور میانگین بیست روز کاری طول می کشد تا کسب و کار بازرگانی به ثبت برسد.
5. کمترین مدرک تحصیلی قابل قبول برای مدیر عامل شرکت،مدرک دیپلم است.
6. مدیر عامل نیز باید بیش از ۲۳ سال باشد. (این دو مورد به منظور کسب کارت بازرگانی در نظر گرفته شده است)

چه حسابداری برای یک کسب و کار بازرگانی مورد نیاز است

کسب‌وکارهای بازرگانی دارایی عمده‌ای دارند که اکثر مشاغل خدماتی آن را ندارند. آن دارایی (معروف به «سهام»، «کالا» یا «موجودی») از نظر خصوصیات منحصر به فرد است – این دارایی تنها برای یک هدف – یعنی فروش به مشتریان – به دست می‌آید. برخلاف سایر دارایی‌هایی که توسط یک کسب و کار به دست می‌آید و نگهداری می‌شود، یک کسب و کار بازرگانی برای بقای خود باید بر فروش دائمی این دارایی تکیه کند. به همین دلیل، کسب‌وکارهای بازرگانی باید بتوانند این دارایی و خطوط منفرد کالا را که آن را تشکیل می‌دهند، در نظر بگیرند.

یک کسب و کار بازرگانی کالاها را به عنوان منبع اصلی درآمد خود می فروشد. روزنامه‌فروشی، شیمی‌فروشی، فروشگاه‌های ورزشی، لباس‌فروشی، قصابی، سوپرمارکت‌ها همگی تجارت‌هایی هستند زیرا بیشتر درآمد خود را از طریق فروش کالا به دست می‌آورند.

این برخلاف مشاغل خدماتی است که بر توانایی ارائه نوعی خدمات به مشتریان تکیه دارند. به عنوان مثال، خشکشویی، پزشک، برق، لوله کش، حسابدار و غیره.

با این حال، بسیاری از مشاغل وجود دارند که هم کالا می فروشند و هم خدمات ارائه می دهند. یک کسب و کار بازرگانی ممکن است خدمات و همچنین فروش کالا را ارائه دهد. یک کسب و کار خدماتی ممکن است کالاها را بفروشد و همچنین خدمات ارائه دهد. با این حال، مشاغل بر اساس منبع اصلی درآمدشان طبقه بندی می شوند.

در حسابداری، به کالاهایی که توسط یک تجارت فروخته می شود، سهام، موجودی یا کالا گفته می شود. نیازهای حسابداری یک کسب و کار بازرگانی با نیازهای یک تجارت خدماتی به دلیل وجود موجودی، که به سهام معاملاتی نیز معروف است، متفاوت است. موجودی شامل تمام کالاهایی است که توسط یک کسب و کار بازرگانی به منظور فروش مجدد خریداری شده است که معمولاً با قیمتی بالاتر از قیمت تمام شده کالای خریداری شده انجام می شود.

فعالیت یک کسب و کار بازرگانی نیاز به ثبت هر دو خرید و فروش چنین کالاهایی را ایجاد می کند. این علاوه بر نیازهای ضبط معمول کسب و کار خدمات معمولی است.

تعریف موجودی تجاری برخی از اقلامی را که ممکن است هر از گاهی توسط یک کسب و کار فروخته شود را استثنا نمی کند. دارایی‌های غیرجاری مانند تجهیزات و وسایل نقلیه ممکن است در پایان عمر مفیدشان برای سود فروخته شوند. با این حال، زمانی که چنین دارایی هایی خریداری می شوند، معمولاً به قصد عدم فروش مجدد اقلام برای ایجاد سود خریداری می شوند. صاحب یک کسب و کار معمولاً دارایی های غیرجاری را به قصد مالکیت آنها برای چندین دوره حسابداری به منظور کسب درآمد خریداری می کند.

به عنوان مثال، یک فروشگاه ورزشی ممکن است دارایی های غیرجاری مانند یراق آلات مغازه، مبلمان اداری و یک کامپیوتر داشته باشد. موجودی چنین تجارتی شامل توپ فوتبال، راکت تنیس، کفش های ورزشی، تجهیزات بدنسازی و غیره می شود. اگر کسب و کار یک خرده فروش مبلمان بود، مبلمان اداری در فهرست موجودی قرار می گرفت (و همچنین اقلام مبلمانی که به عنوان دارایی های غیرجاری در نظر گرفته می شوند).

کسب و کار بازرگانی

کسب و کار بازرگانی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

صاحبان یک کسب و کار بازرگانی به اطلاعات متفاوتی از کسانی که با یک تجارت خدماتی مرتبط هستند نیاز دارند. از آنجایی که مشاغل تجاری بر خرید و فروش کالا متکی هستند، صاحب کسب و کار باید اطلاعات زیادی در مورد کالاهایی که توسط تجارت اداره می شود بداند. به عنوان مثال: بهای تمام شده کالاهای فروخته شده، اقلام سریع و آهسته و اینکه کدام اقلام سودآورتر هستند، همه اطلاعات مهمی برای یک کسب و کار بازرگانی هستند.

در یک کسب و کار بازرگانی، بهای تمام شده کالای فروخته شده معمولاً بزرگترین هزینه واحد تجاری است. برای به حداکثر رساندن سود، مالک باید این هزینه را کنترل کند. در حالی که یک کسب و کار خدماتی ممکن است از مواد در تولید درآمد استفاده کند، هزینه مواد تأثیر کمتری بر سودآوری کسب و کار دارد تا بهای تمام شده کالاهای فروخته شده بر یک تجارت تجاری. در یک کسب و کار بازرگانی، مالک باید میزان ضرر و زیان سهام به دلیل سرقت یا آسیب و درصد افزایش قیمت کالای فروخته شده را نیز بداند.

مقدار موجودی موجود باید برای پاسخگویی به نیازهای عادی روزانه مشتریان کافی باشد. با این حال، به یاد داشته باشید، هرچه پول بیشتری برای خرید سهام صرف شود، پول کمتری برای پرداخت سایر صورت حساب ها یا شروع پروژه های جدید و سودآور وجود دارد. در نتیجه، مالک دائماً بین نگه داشتن موجودی کافی برای پاسخگویی به خواسته‌های مشتریان و به حداقل رساندن مقدار موجودی موجود به طوری که پول نقد برای پرداخت قبوض یا انجام پروژه‌های جدید در دسترس باشد، اختلاف نظر دارد.

تعداد معاملات مربوط به سهام و اهمیت داده های جمع آوری شده در مورد آن معاملات به این معنی است که یک سیستم حسابداری باید راه اندازی شود تا خرید و فروش سهام را به طور کارآمد و موثر ثبت کند. بسیاری از کسب و کارهای کوچک از رایانه استفاده می کنند تا ثبت خرید و فروش کالا را بسیار آسان تر کنند.

محمد رضا درویشی (دیجیتال مارکتینگ) وب‌سایت
من محمدرضا درویشی هستم. یک نویسنده که میخاد شما رو با مقاله های بروز در مورد کسب و کار آشنا کنه و هدفش اینه که در کسب و کار خودتون موفق باشید. در کنارتون هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *