کسب و کار تولیدی

کسب و کار تولیدی

به دنیای تولید خوش آمدید، جایی که مواد اولیه به محصولات نهایی تبدیل می شوند که ما هر روز از آنها استفاده می کنیم. تولید ستون فقرات بسیاری از اقتصادها در سراسر جهان است و از زمان انقلاب صنعتی نیروی محرکه ای برای نوآوری بوده است. از خودروها گرفته تا گوشی‌های هوشمند، هر چیزی که در زندگی روزمره‌مان استفاده می‌کنیم، نوعی فرآیند تولید را طی کرده است. در این پست وبلاگ، انواع مختلف مشاغل تولیدی و مزایا و معایب آنها را بررسی خواهیم کرد. بنابراین، چه کارآفرینی هستید که به دنبال شروع یک سرمایه گذاری جدید هستید یا صرفاً علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد این صنعت پویا هستید – به خواندن ادامه دهید! و به عنوان یک امتیاز، ما همچنین به نحوه ایفای نقش اساسی تدارکات در هر نوع کسب و کار تولیدی نیز خواهیم پرداخت.

کسب و کار تولیدی با تولید منابع در مقیاس بزرگ سر و کار دارد، بنابراین کسب کار تولیدی حیاتی و یکی از بزرگترین اصول در اقتصاد اندونزی می شود. کسب و کار تولیدی شامل عوامل مختلفی در بخش عملیاتی و نیروی کار است. برای کمک به درک بهتر این موضوع، توضیحات بیشتر زیر را بررسی کنید.

کسب و کار تولیدی

کسب و کار تولیدی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

کسب و کار تولیدی چیست؟

کسب و کارهای تولیدی در حال تبدیل مواد خام به اقلام تولیدی هستند. این بخش به دلیل استفاده از ماشین آلات و تجهیزات تولید عظیم شناخته شده است. تعداد کارگران شاغل نیز از هر شرکت دیگری بیشتر است. در نتیجه وجود کسب و کارهای تولیدی در یک کشور بسیار مهم تلقی می شود زیرا ممکن است فرصت های شغلی ایجاد کند.

کسب و کار تولیدی بیش از پردازش مواد خام به اقلام نهایی مسئول است. با این حال، امکان تبدیل اقلام خام به نیمه تمام یا نیمه تمام به کالای نهایی نیز وجود دارد. بعداً، اقلام ارزش افزوده از طریق شبکه‌های متعددی مانند خرده‌فروشان و عمده‌فروشان به مشتریان ارائه می‌شوند.

از نظر کارشناسان کسب و کار تولیدی چیست؟

به گفته کارشناسان، یک کسب و کار تولیدی به شرح زیر تعریف می شود:

CIRP 1983
مجموعه واحدی از عملیات که با طراحی محصول، برنامه‌ریزی، انتخاب مواد یا کالاها، روش‌های ساخت، تضمین کنترل کیفیت و اجرای مدیریت شرکت و فروش آغاز می‌شود، شرکت‌های تولیدی نامیده می‌شوند.

هایزر
شرکت های تولیدی به صنایعی گفته می شود که برای تولید محصول، چیزی را با دست یا ماشین تولید می کنند. همچنین توجه به این نکته ضروری است که منابع خام نیازهای اساسی هستند که باید دائماً مورد توجه قرار گیرند. از سوی دیگر، تولید را می توان فرآیندی دانست که مواد مختلف را به محصولی با کیفیت بهتر تبدیل می کند.

درک فنی کسب و کار تولیدی
یک کسب و کار تولیدی از نظر فنی به عنوان عملی از فرآوری مواد خام از طریق فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی به منظور تغییر شکل، ظاهر یا خصوصیات به منظور تولید کالا و عناصر آنها تعریف می شود.

نه فقط این، بلکه تولید معمولاً مستلزم مونتاژ اجزای متعدد برای تشکیل یک محصول است. تولید، در اصل، یک روش تولید است که مواد اولیه ای را تولید می کند که به شکل تکمیل شده خود نزدیک است.

درک اقتصادی از تجارت تولیدی
یک شرکت تولیدی از نظر اقتصادی به عنوان یک فرآیند تحول تعریف می شود که با منابع خام دارای ارزش افزوده آغاز می شود و طی مراحل عملیات پیشرفت می کند تا در نهایت به ارزش بازار برسد.

ویژگی های کسب و کار تولیدی

به این ترتیب می توان مشاغل تولیدی را از سایر مشاغل متمایز کرد. اینها ویژگی های کسب و کار تولیدی است:

فرایند تولید
از آنجایی که توزیع کار در چندین بخش توزیع شده است، این روش بسیار پیچیده است. به عنوان مثال، مدیر وظایف اداری شرکت را انجام می دهد، اپراتور تجهیزات فعلی را راه اندازی می کند و بخش کنترل کیفیت اطمینان حاصل می کند که اقلام تولید شده با معیارهای امکان سنجی مطابقت دارند.

هزینه تولید
هزینه های تولید به دلیل حجم زیاد اقلام تولیدی بالاست. این هزینه ها اغلب برای کمک به تولید استفاده می شود – منابع خام، تعمیر و نگهداری تجهیزات، هزینه های پرسنل و غیره.

پردازش محصول
پردازش محصول به عنوان تبدیل منابع خام به اقلام نهایی برای فروش به مشتریان تعریف می شود. این روش آنطور که به نظر می رسد ساده نیست زیرا به زمان و کار قابل توجهی نیاز دارد.

در دسترس بودن ماشین آلات سنگین
علاوه بر این، در دسترس بودن ماشین آلات بالا از ویژگی های شناخته شده شرکت های تولیدی است. البته از این تجهیزات برای تولید مقدار و کیفیت خاصی از اقلام استفاده می شود. به غیر از ماشین‌های بزرگ، فرآیندهای تولید صنعتی هنوز به استخدام نیروی انسانی برای کار و نظارت بر سخت‌افزار نیاز دارند.

فروش و بازاریابی
عملیات تولید، بازاریابی و فروش به شدت در هم تنیده شده اند. هنگامی که درآمد فروش افزایش می یابد، فرآیند تولید باید برای تحویل محصول در مقادیر زیاد آماده شود تا محصولات در دسترس عموم قرار گیرد.

بازاریابی محصول که توسط بخش فروش و بازاریابی انجام می شود ضروری است، زیرا شرکت از طریق فرآیند بازاریابی، محصول خود را در معرض دید عموم قرار می دهد و مشتریان را برای خرید محصولات جذب می کند.

کسب و کار تولیدی

کسب و کار تولیدی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

نمونه هایی از کسب و کار تولیدی

هر صنعتی یک کسب و کار تولیدی دارد که برای عموم شناخته شده است. در زیر نمونه هایی از محبوب ترین کسب و کارهای تولیدی در اندونزی آورده شده است.

صنعت کالاهای مصرفی
. Unilever Indonesia Tbk (UNVR)
. Kalbe Farma Tbk (KLBF) – Kimia Farma Tbk (KAEF)
. Indofood CBP Sukses Makmur Tbk (ICBP)

صنایع شیمیایی
. Beton Jaya Manunggal Tbk (BTON)
. Semen Baturaja Persero Tbk (SMBR)
. Holcim Indonesia Tbk (SMCB)
. باریتو اقیانوس آرام Tbk (BRPT)

صنعت الکترونیک و خودرو
. Astra Otopart Tbk (AUTO)
. Astra International Tbk (ASII)
. Sumi Indo Kabel Tbk (IKBI)
. الیاف آسیا و اقیانوسیه Tbk (POLY)

صنعت نساجی و صنایع دستی
. Centex Tbk (CNTX)
. Argo Pantes Tbk (ARGO)
. Apac Citra Centertex Tbk (MYTX)
. Eratex Djaja Tbk (ERTX)

فعالیت بازرگانی صنعت تولیدی

یک کسب و کار تولیدی باید چندین فعالیت تجاری را اجرا کند تا فعالیت های عملیاتی به درستی انجام شود. در زیر روند صنعت تولید آورده شده است:

تدارکات
تدارکات فرآیند در دسترس قرار دادن مواد یا کالاها است. این فرآیند اساسی است که باعث می شود تولید به راحتی اجرا شود.

در خارج از موجودی
موجودی خارج از انبار فرآیندی است که مواد خام را به کالاهای نهایی مونتاژ می کند.

تولید
تولید فرآیندی است که با تبلیغ یا فروش کالا همراه است. فروش این شرکت از این کالاها حاصل می شود.

مدیریت
اداره کل یک رویه ضروری است زیرا شامل اجزای خط مشی مانند مستندسازی، نظارت، مجازات، تصمیم گیری و غیره است.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
در نهایت، رویه مالی. این روش اغلب به منظور حفظ وضعیت مالی یک شرکت در شرایط خوب و اطمینان از مدیریت صحیح کلیه معاملات انجام می شود.

کسب و کار تولیدی

کسب و کار تولیدی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

چگونه یک کسب و کار تولیدی راه اندازی کنیم؟

هر صنعتی دارای درجه خاصی از ریسک است و شرکت های صنعتی به شدت ریسک پذیر هستند. چرا؟ زیرا مهارت تجزیه و تحلیل اهداف بازار در اینجا مورد نیاز است. ناگفته نماند تعداد زیاد محصولاتی که تولید می شوند. اما نگران نباشید زیرا ما برای شما که قصد راه اندازی یک کسب و کار تولیدی را دارید نکاتی داریم.

مدیریت کسب و کار
اداره یک کسب و کار بدون مدیریت موثر غیرممکن است. علاوه بر این، مشاغل تولیدی صنایع بزرگی هستند که باید به عوامل مختلفی از جمله برنامه ریزی، تولید و فروش توجه کنند. مدیریت صحیح تضمین می کند که تمام عملیات تجاری شما متمرکز و مؤثر است.

بهره وری
قبل از راه اندازی یک کسب و کار تولیدی، ضروری است که استراتژی کسب و کاری که باید اجرا شود را در نظر بگیرید. زیرا در صورت عرضه محدود کالا، هزینه ساخت و هزینه بسیار بالاتر خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که هر کاری که انجام می دهید تاثیر قابل توجه و ماندگاری دارد.

مدیریت مالی خوب
مدیریت مالی خوب پایه و اساس موفقیت یک شرکت است. به عنوان یک تاجر، باید نحوه سازماندهی درآمد، هزینه ها، دارایی ها و درآمدهای خود را در نظر بگیرید.

برخلاف شرکت‌های خدماتی و تجاری به‌طور کلی، صنعت تولید معمولاً گزارش خاصی را به‌عنوان گزارش اصلی دارد، یعنی هزینه‌های ساخت.

به طور خلاصه، یک کسب و کار تولیدی، تجارتی است که محصولاتی را در مقیاس وسیع تولید می کند. این فعالیت های عملیاتی، مشاغل تولیدی را از سایر مشاغل متمایز می کند.

چرا یک کسب و کار تولیدی بخریم؟

. تقاضای قوی
مشاغل تولیدی کالاها و خدمات ضروری را ارائه می دهند که مردم هر روز از آنها استفاده می کنند. این به معنای تقاضا و درآمد ثابت است. هنگامی که یک پایگاه مشتری وفادار ایجاد می کنید، سود می تواند بسیار پایدار و ضد رکود باشد. اگر در کشوری مستقر هستید که از دلار یا یورو استفاده می کند، ارز شما در خرید یک شرکت تولیدی در بسیاری از نقاط دیگر جهان بسیار مفید است.

. حاشیه های بالاتر
تولید اغلب به حاشیه سود بالاتر اجازه می دهد. شما چیزی ملموس ایجاد می کنید که مردم برای آن ارزش قائل هستند، بنابراین معمولاً می توانید حق بیمه را دریافت کنید. همچنین می توانید به صرفه جویی در مقیاس برای کاهش هزینه ها در طول زمان دست یابید. این ترکیب از قیمت های بالاتر و هزینه های کمتر به معنای پتانسیل بالایی برای سود است.

. درآمدهای متنوع
با کسب و کار تولیدی، راه های بیشتری برای کسب درآمد دارید. شما می توانید محصولات خود را به توزیع کنندگان، خرده فروشان یا مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشید. همچنین ممکن است محصولات یا مالکیت معنوی خود را به شرکت های دیگر مجوز دهید. برخی از تولیدکنندگان خدمات تعمیر و نگهداری، تعمیر و تعمیرات اساسی را ارائه می دهند که درآمد مداوم را فراهم می کند. هر چه راه های فروش و درآمد بیشتر باشد، ریسک کمتری برای سود شما خواهد داشت.

. مزایای مالیاتی
همچنین مزایای مالیاتی برای تولید وجود دارد. دارایی هایی مانند تجهیزات، کارخانه ها و موجودی کالا را می توان مستهلک کرد و بار مالیاتی شما را کاهش داد. همچنین ممکن است برای تشویق تولید داخلی و ایجاد شغل واجد شرایط دریافت مشوق ها و اعتبارات مالیاتی باشید. مالیات کمتر به معنای سود بیشتر است که می توانید دوباره برای رشد کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

داشتن یک شرکت تولیدی به وضوح دارای مزایای قابل توجهی است. در حالی که به سرمایه و منابع قابل توجهی نیاز دارد، اگر یک عملیات کارآمد با یک محصول درخشان بسازید، بازده بالقوه آن بسیار زیاد است. سود و ثبات ممکن در تولید بی نظیر است. بنابراین اگر به دنبال یک فرصت تجاری هوشمند و سودآور هستید، تولید باید در بالای لیست شما باشد.

. کسب و کارهای تولیدی فضایی برای رشد دارند
تولید یک صنعت جامد با فرصت های فراوان برای گسترش است. هنگامی که شما یک محصول و پایگاه مشتری تثبیت شده دارید، آسمان محدودیت دارد.

. افزایش تولید
شما می توانید برای پاسخگویی به تقاضای افزایش یافته یا به دست آوردن مشتریان جدید، تولید را افزایش دهید. گسترش امکانات، سرمایه گذاری در تجهیزات جدید و استخدام کارکنان اضافی، همه راه هایی برای افزایش بازده هستند. هر چه بیشتر تولید کنید، بیشتر می توانید بفروشید.

. محصولات جدید را توسعه دهید
از تجربه و تخصص خود برای ایجاد انواع محصولات موجود یا توسعه محصولات کاملاً جدید استفاده کنید. محصولات بهبودیافته یا نوآورانه شما را به روی مشتریان جدید و فروش جدید باز می کند.

. به بازارهای جدید حرکت کنید
شروع به فروش به مکان های جدید یا بخش های مشتریان کنید. شاید تا به حال فقط به صورت محلی فروخته اید اما آماده توزیع منطقه ای، ملی یا حتی بین المللی هستید. یا شاید شما بر فروش B2B تمرکز کرده اید اما اکنون می خواهید به مشتریان B2C دسترسی پیدا کنید. حرکت به سمت بازارهای جدید روشی است که کسب و کارهای تولیدی به رشد قابل توجهی دست می یابند.

کسب و کار تولیدی

کسب و کار تولیدی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

. اکتساب ها را در نظر بگیرید
هنگامی که کسب و کار شما رونق گرفت، به دنبال شرکت های تولیدی دیگر برای خرید باشید. خرید یک رقیب، تامین کننده یا کسب و کار مکمل یک استراتژی موثر برای گسترش سریع است. اکتساب ها دسترسی فوری به محصولات، مشتریان، استعدادها و منابع جدید را فراهم می کند. البته، خریدها به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارند، اما می توانند زمان زیادی را جبران کنند.
فرصت های توسعه چیزی است که صنعت تولید را بسیار جذاب می کند. با کار سخت و سرمایه گذاری هوشمندانه، کسب و کارهای تولیدی پتانسیل رشد پایدار و بلندمدت را دارند. و این منجر به سود و موفقیت بیشتر می شود.

. کسب و کارهای تولیدی در برابر رکود مقاوم هستند
شرکت های تولیدی تمایل دارند در دوران رکود اقتصادی وضعیت بهتری داشته باشند.
مردم همیشه به کالاها و خدمات ضروری نیاز دارند، حتی در شرایط سخت.
تولیدکنندگانی که نیازهای ضروری مانند غذا، دارو و حمل و نقل را تولید می کنند معمولاً تقاضای ثابتی دارند. برای مثال، شرکت‌هایی که وسایلی مانند خودرو، هواپیما، لوازم خانگی و ماشین‌آلات تولید می‌کنند، به فعالیت خود ادامه می‌دهند زیرا مردم و کسب‌وکارها هنوز به آن کالاهای بادوام نیاز دارند.

. صرفه جویی در هزینه
کسب و کارهای تولیدی همچنین می توانند هزینه ها را در دوران رکود کاهش دهند. آنها می توانند با بهبود کارایی، مذاکره مجدد با تامین کنندگان و کاهش موقت کارکنان، هزینه ها را کاهش دهند. این اقدامات صرفه جویی در هزینه به اطمینان از سودآوری حتی زمانی که فروش کاهش می یابد کمک می کند.

. نوآوری
رکود اغلب باعث نوآوری می شود زیرا شرکت ها به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری هستند. فن آوری های جدید و اتوماسیون ممکن است اتخاذ شود. فرآیندهای ناب تری اجرا می شوند. همه این نوآوری‌ها به کسب‌وکارهای تولیدی کمک می‌کنند تا از رکود در موقعیتی قوی‌تر و رقابتی‌تر بیرون بیایند.

. دسترسی جهانی
تولیدکنندگانی که محصولات و خدمات را در سطح جهانی می فروشند نیز کمتر در معرض تأثیرات رکود اقتصادی در هر کشور یا منطقه ای قرار دارند. در حالی که ممکن است یک بازار با مشکل مواجه باشد، برخی دیگر ممکن است ثابت بمانند یا حتی به رشد خود ادامه دهند. این تنوع جغرافیایی یک حائل اضافی در طول رکود اقتصادی ایجاد می کند.

به طور خلاصه، کسب‌وکارهای تولیدی به دلیل ماهیت اساسی محصولات و خدمات، توانایی آنها در کاهش هزینه‌ها، هدایت نوآوری و دستیابی به مشتریان در سطح جهانی، موقعیت خوبی برای تحمل طوفان‌های اقتصادی دارند. اگر به دنبال صنعتی مقاوم در برابر رکود هستید، تولید یک گزینه عالی برای بررسی است.

. کسب و کارهای تولیدی ایالات متحده دارای مزایای مالیاتی هستند
داشتن یک شرکت تولیدی با مزایای مالیاتی خوبی همراه است. برای شروع، می توانید بسیاری از هزینه های کسب و کار مانند هزینه مواد اولیه، آب و برق و تجهیزات را کسر کنید. به عنوان یک تولید کننده، شما همچنین می توانید از مشوق های مالیاتی مانند اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه که اعتبار مالیاتی را برای نوآوری و توسعه محصول ارائه می دهد، استفاده کنید.

. استهلاک تسریع شده
یکی از بهترین مزایای مالیاتی یک کسب و کار تولیدی در ایالات متحده، تسریع استهلاک است. این به شما امکان می دهد هزینه تجهیزات و ماشین آلات را بسیار سریعتر از یک برنامه استاندارد کسر کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است بتوانید 50-100٪ از هزینه را در سال اول کسر کنید. این می تواند کسر مالیات زیادی را ایجاد کند و صورتحساب مالیاتی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بخش 179 کسر و استهلاک پاداش دو نوع استهلاک تسریع شده هستند که اغلب توسط تولید کنندگان استفاده می شود.

. از یک پایگاه مشتری مستقر استفاده کنید
هنگامی که یک شرکت تولیدی موجود را خریداری می کنید، فوراً به پایگاه مشتریان آنها دسترسی پیدا می کنید. اینها افرادی هستند که قبلاً به برند وفادار هستند و به خرید محصولات ادامه می دهند. سپس می‌توانید تلاش‌های خود را بر حفظ این روابط متمرکز کنید نه صرف زمان و هزینه برای ایجاد روابط جدید از ابتدا.

کسب و کار تولیدی

کسب و کار تولیدی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

. از عملیات و تجهیزات موجود استفاده کنید
یک کسب و کار تولیدی تاسیس شده نیز دارای عملیات و تجهیزاتی است که در حال حاضر وجود دارد. خطوط مونتاژ راه اندازی شده اند، کارکنان آموزش دیده اند و سیستم ها به خوبی کار می کنند. این بدان معناست که شما می توانید بلافاصله شروع به تولید کالا و درآمدزایی کنید. شما از مرحله پرهزینه‌ای که با راه‌اندازی یک استارت‌آپ تولیدی جدید همراه است، اجتناب خواهید کرد.

. دانش ارزشمند صنعت را به دست آورید
مالکان قبلی احتمالاً سال‌ها، اگر نگوییم دهه‌ها، برای کسب دانش در مورد صنعت، رقبا و بهترین شیوه‌ها صرف کرده‌اند. هنگامی که شرکت را خریداری می کنید، این دانش به شما منتقل می شود. کارکنان، سیستم‌ها و فرآیندهای موجود به‌عنوان طرحی برای موفقیت عمل می‌کنند که می‌توانید آن را دنبال کرده و بر اساس آن بسازید. شما بینشی نسبت به فرصت ها و دام های بالقوه خواهید داشت که فقط از تجربه ناشی می شود.

. به محصولات و بازارهای جدید گسترش دهید
هنگامی که یک پایه محکم با یک کسب و کار تولیدی تثبیت شده دارید، در موقعیت ایده آلی برای گسترش خواهید بود. شما ممکن است محصولات جدیدی را برای فروش به مشتریان فعلی خود ایجاد کنید یا در بازارها و کانال های توزیع جدید سرمایه گذاری کنید. حتی می توانید مکان های اضافی باز کنید یا به بازارهای بین المللی بروید. وقتی از موضع قدرت و ثبات شروع کنید، امکانات برای رشد بی پایان است.

خرید یک شرکت تولیدی موجود مزایایی را ارائه می‌کند که در هنگام راه‌اندازی یک استارت‌آپ نمی‌توانید از آن بهره ببرید. از نام تجاری، دانش، و عملیاتی که در حال حاضر در محل وجود دارد استفاده کنید تا در حال اجرا باشد. سپس، کسب و کار را از طریق گسترش و رشد به سطح بعدی ببرید. این یک ترکیب برنده است که می تواند به یک شرکت تولیدی موفق منجر شود.

. نتیجه
خب! حالا شما مالک آن هستید. اگر تکالیف خود را انجام دهید و فرصت مناسب را بیابید، خرید یک کسب و کار تولیدی می تواند یک حرکت عالی باشد. با سخت کوشی، صبر و کمی هوش تجاری، می توانید در نهایت صاحب یک شرکت پر رونق شوید. فقط انتظار موفقیت یک شبه را نداشته باشید. آماده باشید تا هنگام یادگیری طناب زدن آستین ها را بالا بزنید. اما اگر انگیزه و فداکاری دارید، ممکن است قبل از اینکه متوجه شوید، خود را صاحب افتخار یک عملیات تولیدی بنامید. نکته کلیدی یافتن تطابق کامل بین آنچه به روی میز می آورید و کسب و کاری که در آن خرید می کنید است. وقت خود را صرف کنید، به غرایز خود اعتماد کنید، و پاداش مالکیت می تواند از آن شما باشد.

محمد رضا درویشی (دیجیتال مارکتینگ) وب‌سایت
من محمدرضا درویشی هستم. یک نویسنده که میخاد شما رو با مقاله های بروز در مورد کسب و کار آشنا کنه و هدفش اینه که در کسب و کار خودتون موفق باشید. در کنارتون هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *