کارآفرینی

کارآفرینی

با پیشرفت سریع فناوری، فرهنگ کاری در حال تحول و افزایش دسترسی به سرمایه برای کارآفرینان از هر نوع، کارآفرینی برای بسیاری از افراد، انتخاب شغلی جذابی است. در حال حاضر بیش از 582 میلیون کارآفرین در سراسر جهان وجود دارد، و طبق نظرسنجی اخیر RBC در سال 2023، تعداد فزاینده ای از کانادایی ها (عمدتاً هزاره ها و ژنرال Z) به کارآفرینی به عنوان وسیله ای برای پیشرفت حرفه خود و به دست آوردن کنترل بیشتر بر خود روی آورده اند. پیگیری های حرفه ای در واقع، 94 درصد از افراد مورد بررسی، “رئیس خود بودن” را به عنوان انگیزه اصلی خود برای انجام این کار گزارش می دهند و کارآفرینی را جایگزین ترجیحی برای هفته کاری 9 تا 5 معمولی می دانند.

از کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت های بین المللی، کارآفرینی برای سالم و متعادل نگه داشتن اقتصاد کانادا ضروری است. بنابراین، دقیقاً یک کارآفرین چیست و چه مراحلی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین وجود دارد؟ تأثیر کارآفرینی بر جامعه چیست و چرا این نقش تا این اندازه مهم است؟ ما یک راهنمای جامع برای کارآفرینی ایجاد کرده‌ایم که مهارت‌ها، مراحل و منابع اولیه کسب‌وکار مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و صاحب کسب‌وکار جدید را مشخص می‌کند.

کارآفرینی

کارآفرینی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

تعریف ساده کارآفرینی چیست؟

به زبان ساده، کارآفرینی عبارت است از شروع یک کسب و کار با هدف کسب سود. با این حال، تعریف مدرن کارآفرینی گسترش یافته و شامل عمل تغییر جهان از طریق حل مشکلات در مقیاس بزرگ می شود. با ظهور اینترنت، کارآفرینی این قدرت را دارد که از طریق ایجاد خدمات یا محصولی که افراد را به شیوه‌های مثبتی تحت تأثیر قرار می‌دهد و با ایده‌های نوآورانه به مسائل اجتماعی می‌پردازد، تغییرات اجتماعی ایجاد کند.

کارآفرینی همچنین فرصتی برای افراد با انگیزه است تا مسیر شغلی و درآمد خود را با توسعه کالاها یا خدماتی که مردم می خواهند یا به آن نیاز دارند ایجاد کنند. این یک رویکرد مخاطره آمیز برای امرار معاش است، اما می تواند منجر به پاداش های باورنکردنی و موفقیت پایدار شود.

4 نوع کارآفرینی چیست؟

در حالی که روش های مختلفی برای توصیف کارآفرینی وجود دارد، کسب و کار شما احتمالاً در یکی از این چهار دسته اصلی قرار می گیرد.

1. کسب و کار کوچک
یک کسب و کار کوچک معمولاً به عنوان داشتن تعداد محدودی از کارمندان با یک منطقه خاص مشخص می شود. همچنین مالک کسب و کار بیشتر به کارهای روزمره از جمله استخدام کارمندان رسیدگی می کند. هدف اکثر کسب و کارهای کوچک کسب سود با یک ایده نوآورانه است که به تقاضای بازار می پردازد. بسیاری از بنیانگذاران کسب و کار خود را تأمین مالی می کنند یا به کمک های مالی، وام ها یا تأمین مالی جمعی به مشاغل کوچک متکی هستند.

2. راه اندازی مقیاس پذیر
استارت‌آپ مقیاس‌پذیر یک مدل کسب‌وکار است که با یک ایده نوآورانه شروع می‌شود و به دنبال گسترش در مقیاس بزرگ با سرعتی سریع و بازدهی بزرگ است. این استارت‌آپ‌ها معمولاً برای جذب سرمایه‌گذاری‌های با ارزش از سرمایه‌گذاران خطرپذیر طراحی می‌شوند و اغلب بر تکنولوژی متمرکز هستند. یک مثال عالی Uber است، شرکتی که با تکنولوژی محور بودن و گسترش در سطح جهانی توانست با موفقیت پیشرفت کند. به عبارت دیگر: با توجه به بودجه مناسب، هدف این استارت آپ ها ایجاد مدل های تجاری است که به راحتی قابل تکرار و مقیاس بندی هستند.

3. شرکت بزرگ
شرکت های بزرگ با پشتوانه کارآفرینی ممکن است به طور مرتب محصولات یا خدمات جدیدی را معرفی کنند که مکمل فهرست اصلی پیشنهادات آنها باشد. این به آنها امکان می دهد تا با چشم انداز تکنولوژی در حال تحول به روز بمانند و به طور موثر در بازار خود رقابت کنند. شرکت‌های بزرگ ممکن است با خرید شرکت‌های کوچک‌تر با پایگاه مشتریان فعلی، تلاش کنند به بازارهای جدید دست یابند.

4. کارآفرینی اجتماعی
کارآفرینی اجتماعی به کسب‌وکاری اطلاق می‌شود که بر روی داشتن تأثیر اجتماعی یا زیست‌محیطی قابل توجه با تمایل به تبدیل جهان به مکانی بهتر متمرکز است. در حالی که مدل‌های کسب‌وکار سنتی سود محور هستند، کارآفرینی اجتماعی بر ایجاد تغییرات اجتماعی تمرکز دارد که می‌تواند به اندازه سود مالی مهم در نظر گرفته شود. یک کسب و کار کارآفرینی اجتماعی می تواند غیرانتفاعی، انتفاعی یا ترکیبی از این دو باشد.

انواع کارآفرینی

کارآفرینی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

کارآفرینی چه تاثیری بر اقتصاد دارد؟

کارآفرینی از چند جهت بر اقتصاد تأثیر بسزایی دارد، از جمله:

. کارآفرینی باعث افزایش اشتغال می شود
کارآفرینان با وارد شدن به تجارت برای خود، شغل خود را ایجاد می کنند. اگر آنها موفق باشند، ممکن است دیگران را نیز استخدام کنند و به افزایش اشتغال مرتبط با عملیات خود کمک کنند، مانند برون سپاری به یک تامین کننده برای تجارت خود.

. کارآفرینی بازارهای جدیدی را باز می کند و اقتصاد را تحریک می کند
کارآفرینان همیشه با اختراع کالاها و خدمات یا بهبود موارد موجود، کسب و کارهای جدیدی ایجاد می کنند. این یک اثر موجی ایجاد می کند که به باز کردن بازارهای جدید در اقتصاد کمک می کند. با ایجاد محصولات و خدمات جدید، کارآفرینان به حفظ سلامت و نوآوری اقتصاد کمک می کنند. با توجه به اینکه سرمایه داری یک سیستم سود و زیان است، کارآفرینان به کشف خواسته های مصرف کنندگان کمک می کنند و تعیین می کنند که چه چیزی باعث سود می شود.

. کارآفرینی به افزایش درآمد ملی کمک می کند
روش دیگری که کارآفرینی بر اقتصاد تأثیر می گذارد، افزایش درآمد ناخالص ملی (GNI) است که کل مقدار پولی است که مردم یک کشور و مشاغل آن به دست می آورند. با افزایش اشتغال، افراد در اقتصاد درآمد بیشتری دارند و سهم بیشتری در مالیات دارند. این امر دولت را قادر می سازد تا برای پروژه ها و خدمات عمومی هزینه بیشتری کند. کارآفرینی یک محرک حیاتی در ایجاد یک اقتصاد قوی و یک جنبه ضروری بسیاری از اقتصادها در سراسر جهان است.

. کارآفرینی باعث افزایش تغییرات اجتماعی در جامعه می شود
کارآفرینان از وضعیت موجود منحرف می شوند و اقتصاد را به مسیرهای جدید و هیجان انگیز سوق می دهند. اغلب، کارآفرینان کاتالیزور جدیدترین و بهترین محصولات هستند و در نتیجه روش ها و سیستم های قدیمی را منسوخ می کنند. آنها همچنین می توانند آگاهی بیشتری را به شکاف در خدمات یا کالاهای اجتماعی بیاورند و نقاط ضعف جامعه را شناسایی کنند.

. کارآفرینی یک اقتصاد سالم و متعادل ایجاد می کند
تحقیقات نشان داده است که در صورت عدم نظارت، کارآفرینی می‌تواند منجر به اعمال ناعادلانه بازار و فساد و همچنین نابرابری درآمد شود. به همین دلیل است که دولت اغلب به توسعه اکوسیستم‌های کارآفرینی کمک می‌کند و از کارآفرینان از طریق برنامه‌ها و سرمایه‌داری خطرپذیر برای حفظ یک اقتصاد سالم و متعادل حمایت می‌کند. دولت همچنین از انکوباتورهای کسب و کار، برنامه های آموزشی و سایر منابع برای تشویق کارآفرینی حمایت می کند.

کارآفرینی

کارآفرینی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

چگونه یک کارآفرین شویم؟

حال سوال بزرگ این است: مراحل کلیدی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین چیست؟ در حالی که میانگین مسیر برای هر صاحب کسب و کار مشتاق متفاوت به نظر می رسد (زیرا به چندین عامل از جمله اهداف شخصی، سطح تحمل ریسک و زمینه تخصص بستگی دارد) در اینجا یک عنوان اساسی برای چگونگی تبدیل شدن یک فرد به کارآفرین وجود دارد.

1. اطمینان از ثبات مالی
همانطور که در بالا به طور خلاصه ذکر شد، سرمایه گذاری در کارآفرینی مستلزم سطح معینی از تحمل ریسک است. اگر ایده کسب‌وکار امیدوارکننده‌ای دارید، مهم است که ابتدا منابع مالی در اختیارتان را ایجاد کنید: آیا می‌توانید به سرمایه‌گذاری خطرپذیر دسترسی داشته باشید؟ آیا می توانید برای کمک هزینه کسب و کار کوچک اقدام کنید؟ آیا باید سرمایه گذاری جمعی را بررسی کنید؟

همچنین ممکن است لازم باشد پس انداز شخصی خود را برای تامین مالی شرکت خود وارد کنید. اگر چنین است، به خاطر داشته باشید که هنگام راه‌اندازی کسب‌وکار خود، ریسک مالی بالایی وجود دارد، بنابراین مهم است که قبل از شروع یک کارآفرینی، از وضعیت مالی پایداری مطمئن شوید.

سعی کنید یک منبع نقدی کافی برای پوشش هزینه های کسب و کار خود حداقل برای سال اول جمع آوری کنید. این همچنین می تواند به معنای ایجاد یک برنامه بودجه جامع، اطمینان از داشتن حساب های بانکی جداگانه برای هزینه های شخصی و تجاری، و کمک به یک صندوق اضطراری برای پوشش هزینه های غیرمنتظره باشد.

ثبات مالی قبل از اینکه وارد کارآفرینی شوید در نهایت به شما انعطاف بیشتری برای ایجاد کسب و کارتان در بلندمدت می دهد. مزیت دیگر، عاری بودن از بدهی یا هزینه های سربار از همان ابتدا است. اگر بدهی دارید، سعی کنید قبل از شروع کسب و کار خود تا حد امکان آن را به حداقل برسانید. در ابتدا، خود را به کار بگیرید تا هزینه های سربار خود را کاهش دهید، و با گسترش کسب و کارتان، تنها زمانی کارمندان را استخدام کنید که شرکت شما از نظر مالی با ثبات باشد.

2. مجموعه مهارت های متنوعی را پرورش دهید
کارآفرینی تجاری یک مسیر خطی نیست. این امر مستلزم یادگیری مستمر و به چالش کشیدن وضعیت موجود است. به عبارت دیگر: موفق ترین کارآفرینان رویاپردازانی هستند که نوآور و آینده نگر هستند. همچنین به معنای کنجکاو بودن و چالش برانگیز بودن هنجارهای صنعت است. به همین دلیل است که آموزش مداوم برای هر فرد مشتاق تجارت ضروری است.

با ایجاد لیستی از مهارت های فعلی خود و شناسایی هر گونه شکاف شروع کنید. سپس، به این فکر کنید که چگونه می توانید در مورد مهارت هایی که ممکن است برای توسعه بیشتر نیاز داشته باشید بیشتر بیاموزید. این می تواند به معنای ثبت نام در دوره های آنلاین منظم برای تعمیق مجموعه مهارت های مرتبط، شرکت در کنفرانس های صنعتی یا به روز ماندن با پیشرفت های تکنولوژی باشد.

به عنوان مثال، ممکن است پیشینه فروش قوی داشته باشید، اما تجربه حسابداری ندارید، بنابراین برای دوره های آنلاین یا در جامعه خود ثبت نام کنید. یا شاید شما مهارت‌های بین فردی قوی دارید، اما با استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ کسب‌وکار خود مبارزه می‌کنید. یک جستجوی سریع تعداد زیادی از منابع آنلاین را با نکات و راهنماهایی که شما را در مسیر درست قرار می دهند، پیدا می کند.

پرورش مجموعه‌ای از مهارت‌ها به شما این امکان را می‌دهد که بهتر مشکلات را در فعالیت‌های روزمره کسب‌وکارتان حل کنید و شما را قادر می‌سازد تا به خود متکی باشید. همانطور که بیان می شود، “اگر به جلو حرکت نمی کنید، عقب می مانید.”

3. تحقیقات خود را انجام دهید
قبل از اینکه وارد یک حرفه جدید شوید، مدتی را به تحقیق در مورد کسب و کارهای کوچک موجود اختصاص دهید و در مورد اینکه کارآفرینی چیست بیشتر بدانید. کتاب‌ها و وبلاگ‌های تجاری درباره کارآفرینی را بخوانید، به پادکست‌ها گوش دهید و بنیان‌گذاران الهام‌بخش را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید. ممکن است بخواهید تحقیقات خود را بر روی صنعت خاصی متمرکز کنید که ایده کسب و کار جدید شما در آن قرار می گیرد (نگاهی به آنچه در حال حاضر موجود است و رقبای آن صنعت). یا، اگر کسب و کار شما تحت رهبری زنان است، در مورد دیگر کارآفرینان زن الهام بخش بخوانید.

تا جایی که می توانید اطلاعات بیشتری مصرف کنید تا متوجه شوید که چه چیزی موثر است و چه چیزی خوب نیست. اطلاعات قدرت است و خوشبختانه منابع رایگان زیادی وجود دارد که می توانید برای شروع کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.

4. شناسایی یک مشکل برای حل
هر سرمایه گذاری ارزشمند با یک ایده تجاری متقاعد کننده آغاز می شود. بنابراین اگر می‌خواهید چگونه یک کارآفرین شوید، مطمئن شوید که یک فرصت تجاری امیدوارکننده را شناسایی کرده‌اید. این اغلب از مشخص کردن مشکلی که نیاز به حل (یا بهبود) در یک صنعت خاص دارد، ناشی می‌شود.

مشخص کنید که کدام مشکل را بیشتر به حل آن علاقه دارید و چرا. “چرا” شما را در سفر کارآفرینی خود با انگیزه نگه می دارد و به عنوان یادآوری می کند که کار خود را به چه کسی (یا چه چیزی) اختصاص می دهید. اگر در این مرحله گیر کرده اید، در اینجا چند سوال کلیدی وجود دارد که امیدواریم الهام بخش شما باشد:

. من در زندگی روزمره با چه چالش هایی روبرو بوده ام که بتوان از آنها برای ایجاد یک فرصت تجاری منحصر به فرد استفاده کرد؟
. آیا می توانم سرگرمی موجود خود را به یک ایده تجاری منحصر به فرد تبدیل کنم؟
. روندهای فعلی صنعت چیست و چگونه می توانم پیشرفت آنها را پیش بینی کنم؟
. چه چیزی ایده کسب و کار من را برای مشتریان ارزشمند می کند؟
. چگونه کسب و کار خود را از رقبا متمایز کنم؟

5. یک راه حل منحصر به فرد ایجاد کنید
کارآفرینان موفق اغلب به یک مشکل با راه حلی پاسخ می دهند که منحصر به فرد و تاثیرگذار است. تا حد امکان دقیق باشید و نحوه حل مشکل را در نظر بگیرید تا مشخص کنید چگونه آن را بهبود خواهید بخشید. با کارشناسان صنعت صحبت کنید، رقابت خود را تجزیه و تحلیل کنید و به تحقیقات عمیق متعهد شوید. از آنجا، شما در موقعیت مناسبی قرار خواهید گرفت که سؤالات روشنگری بپرسید و یک برنامه اقدام برای کمک به رسیدگی به آنها تشکیل دهید.

برای مثال، شاید متوجه شده باشید که در یک جامعه کوچک مجاور دسترسی به محصولات تازه وجود ندارد. بنابراین راه حلی منحصربفرد برای ایجاد یک خواربار فروشی سیار ارائه می کنید که محصولات تازه را به صورت هفتگی در محله ارائه می دهد.

6. شبکه، شبکه، شبکه
کارآفرینی همیشه برای افراد درونگرا جذاب نیست، اما ایجاد ارتباطات برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی است. شبکه‌سازی این پتانسیل را دارد که درها را برای حمایت مالی و امکانات مربیگری و حتی همکاری‌های تجاری باز کند. ارتباط با کارشناسان صنعت همچنین فرصت هایی را برای به اشتراک گذاشتن دانش و کسب بینش های کلیدی که ممکن است در غیر این صورت به آنها دسترسی نداشته باشید، فراهم می کند. ناگفته نماند، هر چه افراد بیشتری را ملاقات کنید، در نهایت با مشتریان احتمالی بیشتری درگیر خواهید شد.

این همچنین می تواند به معنای تماس با سایر بنیانگذاران کسب و کار در جامعه شما برای ایجاد شبکه باشد. از آنها بپرسید که چگونه با چالش های کارآفرینی، از ادغام تا بازاریابی و بازاریابی محتوا، برخورد می کنند. به این فکر کنید که چگونه می توانید با کارآفرینان دیگر همکاری کنید و از یکدیگر حمایت کنید، خواه مشارکت در یک محصول یا شرکت در یک رویداد اجتماعی باشد. ایجاد پیوندهای قوی اجتماعی با سایر کارآفرینان به شما کمک می کند تا شرکت خود را به روشی پایدار رشد دهید و با اطرافیان خود در ارتباط باشید.

7. با مثال رهبری کنید
در نهایت، تبدیل شدن به یک کارآفرین مستلزم یک حس قوی رهبری است. نه تنها باید دارای حس هدفمندی، انعطاف پذیری و مهارت های ارتباطی موثر باشید، بلکه باید هوش هیجانی بالایی نیز داشته باشید. این به معنای نشان دادن همدلی با کارکنان و الهام بخشیدن به آنها برای برتری است. الگوبرداری همچنین به معنای داشتن یکپارچگی و وقف خود به رشد شخصی خود است – تصور نکنید که همه پاسخ‌ها را دارید، بلکه متعهد به یادگیری و بهبود مستمر باشید.

تعریف کارآفرینی

تعریف کارآفرینی – آکادمی دکتر ابراهیم پور

ایده های تجاری برای کارآفرینان

زمانی که نوبت به راه اندازی کسب و کار شما می رسد، فرصت های بی پایانی برای کارآفرینان وجود دارد. در صورتی که احساس خستگی می کنید، در اینجا چند ایده کسب و کار عالی برای شروع شما وجود دارد.

یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید
راه اندازی فروشگاه اینترنتی مزایای بسیار زیادی دارد. اولین مورد پولی است که با نداشتن یک مکان آجر و ملات پس انداز خواهید کرد. همچنین چند استراتژی مختلف برای سرمایه گذاری و مدیریت موثر موجودی وجود دارد تا اگر محصولات شما آنطور که انتظار می رود به فروش نرسند، از از دست دادن پول جلوگیری کنید.

اگر شما یک کارآفرین حیله گر هستید، می توانید اقلام دست ساز را که به صورت سفارشی ساخته می شوند، بفروشید. ایده دیگر ارائه محصولات چاپ بر اساس تقاضا از طریق یک شرکت شخص ثالث است. این به شما امکان می‌دهد بدون نگرانی در مورد انجام سفارش یا ارسال، طرح‌های خود را ایجاد، سفارشی‌سازی و بفروشید.

یک کسب و کار حضوری مبتنی بر خدمات باز کنید
اگر در نوعی از خدماتی که نیاز به مکان فیزیکی دارد آموزش دیده اید، چرا اولین مکان آجر و ملات خود را باز نکنید؟ نمونه‌هایی از مشاغل مبتنی بر خدمات عبارتند از: آرایشگاه‌ها، نظافت‌کنندگان حیوانات خانگی، خشک‌شویی، شرکت‌های مشاوره و استودیوهای تناسب اندام. اگر هیچ آموزشی در زمینه خاصی ندارید، ممکن است بخواهید مدرکی را دنبال کنید که مخصوصاً برای کارآفرینان مناسب است.

کار آزاد را از خانه شروع کنید
یکی از در دسترس ترین و ارزان ترین راه ها برای راه اندازی کسب و کار خود، تبدیل شدن به یک فریلنسر است که از راه دور کار می کند. گزینه های زیادی برای شروع یک کسب و کار از خانه وجود دارد، مانند آموزش آنلاین، طراحی گرافیک، ویرایش محتوا یا کار به عنوان دستیار مجازی.

منابع برتر برای کارآفرینان

اکنون که معنای کارآفرینی و اینکه چگونه می‌توانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید، فهمیدید، چند منبع مفید را معرفی می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا برای موفقیت آماده شوید.

منابع مالی

برنامه کارآفرینی سیاه پوست
این برنامه مشارکتی بین دولت کانادا، سازمان های تجاری تحت رهبری سیاه پوستان و موسسات مالی است. این طراحی شده است تا به صاحبان مشاغل سیاه پوست کانادا کمک کند تا کسب و کار خود را با موفقیت بسازند و رشد دهند.

وام های دولت کانادا برای مشاغل کوچک
دولت کانادا وام هایی برای کسب و کارهای کوچک برای کمک به تامین مالی شرکت های جدید با درآمد ناخالص سالانه تا 10 میلیون دلار ارائه می کند.

وام کسب و کار کوچک BDC
بانک توسعه کسب و کار کانادا (BDC) وام هایی تا سقف 100 هزار دلار را برای مشاغل کانادایی که درآمدزایی دارند و حداقل 24 ماه فعالیت داشته اند ارائه می دهد.

آینده آفرین کانادا
Futurpreneur یک سازمان غیرانتفاعی کانادایی است که هدف آن حمایت از صاحبان مشاغل مشتاق بین 18 تا 39 سال است. این شرکت وام های تجاری با بهره کم ارائه می دهد و تا 20 هزار دلار برای هر کسب و کار تامین مالی خواهد کرد. Futurpreneur همچنین با BDC شریک می شود که می تواند 40 هزار دلار اضافی ارائه دهد. همچنین دارای یک برنامه راهنمایی معتبر است که کارآفرینان جوان را با کارشناسان کسب و کار در شبکه آنها مرتبط می کند.

منابع آموزشی

طرح مالک
سازنده طرح کسب و کار کاملا رایگان Ownr راهی عالی برای تحقق بخشیدن به رویاهای کارآفرینی شماست. ما شما را از طریق ده ماژول مختلف راهنمایی می‌کنیم و سؤالات ساده‌ای درباره ایده کسب‌وکارتان می‌پرسیم، از نام و موقعیت مکانی شما تا چند ابزار ساده مدل‌سازی مالی. در پایان، می‌توانید طرح کسب‌وکار در سطح حرفه‌ای خود را دانلود، چاپ و به اشتراک بگذارید و قدم بعدی را در سفر خود بردارید.

مقالات و ابزار BDC
علاوه بر ارائه وام های کسب و کار کوچک، BDC هزاران ابزار آنلاین رایگان را برای حمایت از کارآفرینان ارائه می دهد و همه چیز را از نحوه راه اندازی یک کسب و کار گرفته تا بهترین راه برای مدیریت امور مالی و استخدام کارمندان به آنها آموزش می دهد.

آموزش کارآفرینان مرکز نوآوری کانادا
مرکز نوآوری کانادا تعدادی آموزش عملی و برنامه های آموزشی را در قالب فیلم، ارائه و سایر منابع برای کارآفرینان ارائه می دهد.

منطقه کشف مریخ
این مرکز نوآوری مستقر در تورنتو از کارآفرینان به طرق مختلف پشتیبانی می‌کند – از ارائه فضاهای فیزیکی مشترک تا سازماندهی رویدادهای شبکه‌ای تا کمک به اتصال صاحبان مشاغل جدید با سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سرمایه‌گذاران برای تامین مالی. آنها همچنین دارای منابع آنلاین قوی هستند که شامل جعبه ابزار راه اندازی و کارگاه های مختلف می شود.

استارت آپ کانادا
استارت آپ کانادا یکی دیگر از سازمان های غیرانتفاعی کانادایی است که کارآفرینان را با پشتیبانی و منابع مورد نیاز برای راه اندازی و ایجاد کسب و کارشان توانمند می کند. این شرکت از طریق برنامه‌های جامع (مانند برنامه زنان صادرکننده که حمایت هدفمند از کارآفرینان زن را فراهم می‌کند)، منابع آموزشی رایگان (از جمله پادکست‌ها) و رویدادهای شبکه‌ای به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند.

 

سوالات متداول در مورد کارآفرینی

تفاوت بین یک کارآفرین و یک کارآفرین داخلی چیست؟
در حالی که هم «داخلی» و هم «کارآفرین» به افرادی اطلاق می‌شود که دارای ذهنیت آینده‌نگر هستند، کارآفرین به شخصی اطلاق می‌شود که در تصمیم‌گیری‌های تجاری خود کاملاً مستقل است و شرکت خود را اداره می‌کند. از سوی دیگر، یک کارآفرین داخلی، فردی است که روحیه کارآفرینی دارد، اما در یک سازمان موجود کار می کند تا به آنها کمک کند تا در ایجاد و نوآوری کمک کنند.

آیا کارآفرین همان صاحب کسب و کار است؟
در حالی که کارآفرینان معمولاً صاحب مشاغل در نظر گرفته می شوند، همه صاحبان مشاغل کارآفرین نیستند. یک صاحب کسب و کار می‌توانست شرکت خود را تأسیس کند، اما به افرادی نیز اشاره می‌کند که یک کسب‌وکار یا حق امتیاز موجود را خریداری می‌کنند (در این صورت، آنها کارآفرین نیستند). تمایزات دیگری نیز وجود دارد: کارآفرینی به افرادی اطلاق می شود که آینده نگر هستند، مشتاق حل مشکل فعلی صنعت هستند و فعالانه در موفقیت شرکت خود مشارکت دارند. یک صاحب کسب‌وکار می‌تواند در یک شرکت سرمایه‌گذاری کند، اما دیگران آن را مدیریت کنند و کمتر به فعالیت‌های روزمره دست بزنند.

آیا کارآفرین بودن یک حرفه محسوب می شود؟
این یک موضوع بسیار بحث برانگیز است که می توان به هر دو روش بحث کرد. در حالی که کارآفرینی معمولاً به معنای سنتی یک حرفه در نظر گرفته نمی شود، مؤسسات آکادمیک زیادی وجود دارند که مدرک کارآفرینی را ارائه می دهند و مطمئناً این یک مسیر شغلی مورد جستجو است. با این حال، کارآفرینی به عنوان حرفه شما ممکن است مبهم باشد. در عوض، برای تعریف بهتر ایده کسب و کاری که می خواهید دنبال کنید، انتقادی فکر کنید.

آیا کسی می تواند کارآفرین باشد و صاحب یک کسب و کار نباشد؟
به طور کلی، کارآفرین بودن به شخصی اطلاق می‌شود که کسب‌وکار خود را اداره می‌کند و برای انجام این کار ریسک بالایی را متحمل شده است. با این حال، گاهی اوقات، اصطلاح کارآفرین را می‌توان برای توصیف یک نوع از افراد (کسی با روحیه کارآفرینی) که در حل مسئله نوآور و مستعد هستند، استفاده کرد.

آیا کارآفرینی آسان است؟
خیر. کارآفرینی یک کار دشوار است. راه اندازی کسب و کار خود با تعداد زیادی چالش همراه است و به سطح بالایی از انعطاف پذیری نیاز دارد. شما باید به اندازه کافی در موقعیت پایداری باشید که بتوانید ریسک کنید و آماده شکست باشید (و از اشتباهات خود درس بگیرید). یک کارآفرین موفق همچنین به معنای انطباق با روندهای صنعت و پیشرفت های تکنولوژیکی و ماندن در نبض آنچه که در حال حاضر است است. در حالی که این یک مسیر طاقت فرسا است، می تواند برای بسیاری از افراد نیز یک تجربه فوق العاده ارزشمند باشد.

آیا کارآفرینی همیشه شامل چیز جدیدی است؟
در حالی که کارآفرینی مترادف با نوآوری است، به این معنا نیست که یک کارآفرین مشتاق باید چیزی را از ابتدا خلق کند. اغلب، یک فرد به محصول یا خدمات فعلی نگاه می کند و راهی برای بهبود آن می اندیشد. در واقع، این همان تعداد از محصولاتی است که ما امروز به آنها تکیه می‌کنیم (کاغذ دیواری و فریزبی‌ها با هدف تبدیل شدن به ظرف پای اختراع شدند).

مزایای کارآفرینی چیست؟
مزیت های زیادی برای کارآفرینی وجود دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، این فرصت را به افراد می دهد تا رئیس خود شوند و یک ایده اصلی را به یک تجارت قابل دوام تبدیل کنند. کارآفرینی همچنین تأثیر مثبتی بر جامعه دارد: باز کردن بازارهای جدید برای کمک به پیشرفت و تحریک اقتصاد. همچنین می تواند منجر به ایجاد شغل بیشتر شود و با توجه به موضوعات مهم (خواه محیطی یا آموزشی) به ارتقای تغییرات اجتماعی کمک کند.

صنعت در کارآفرینی چیست؟
در زمینه کارآفرینی، صنعت به بخشی از اقتصاد اطلاق می شود که کسب و کار شما در آن قرار می گیرد. نمونه هایی از صنایع رایج عبارتند از: فناوری، مراقبت های بهداشتی، تولید، خرده فروشی، املاک، محیط زیست یا سلامت و تندرستی.

آیا کارآفرینان متولد می شوند یا ساخته می شوند؟
مشابه بسیاری از جنبه های زندگی، پاسخ به این سوال سیاه و سفید نیست. در حالی که برخی از افراد ممکن است تمایل طبیعی قوی تری به یادگیری و نوآوری در مقایسه با دیگران داشته باشند، کارآفرینی نیز به تجربه، دانش و آموزش نیاز دارد. این همچنین مستلزم مقدار زیادی سرسختی و اعتماد به نفس برای استقامت است.

محمد رضا درویشی (دیجیتال مارکتینگ) وب‌سایت
من محمدرضا درویشی هستم. یک نویسنده که میخاد شما رو با مقاله های بروز در مورد کسب و کار آشنا کنه و هدفش اینه که در کسب و کار خودتون موفق باشید. در کنارتون هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *